VIDEO Zápas Lipska s Rangers rozhodol gól v závere, Frankfurt vydoloval tesné víťazstvo

Marcel Halstenberg a Tyler Adams v hlavičkovom súbojiMarcel Halstenberg a Tyler Adams v hlavičkovom súboji Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

LIPSKO - Futbalisti RB Lipsko si v úvodnom semifinálovom stretnutí Európskej ligy 2021/2022 poradili doma s Glasgowom Rangers 1:0. Aj druhý zástupca nemeckej Bundesligy Eintracht Frankfurt bol úspešný, na ihrisku West Hamu United triumfoval 2:1.

Rangers bojujú o prvú účasť vo finále európskej súťaže od roku 2008, keď prehrali vo vyvrcholení Európskej ligy so Zenitom Petrohrad. V predchádzajúcej fáze vyradili Sporting Braga a v osemfinále zdolali Crvenu Zvezdu Belehrad. Držali sa aj proti Lipsku, ktorému pre trest chýbala trojica Kampl, Orbán, Simakan a na jeho hre to bolo vidieť. Domáci sa nevedeli dostať do tempa, v prvom polčase ani jeden z tímov nevystrelil na bránku. Po prestávke Lipsko zvýšilo obrátky. V dobrej šanci bol Nkunku, ktorý obišiel aj brankára McGregora, ale po zasekávačke poslal loptu iba nad bránu hostí. Odpor súpera napokon zlomil v 85. minúte Angelino, na ktorého volej ľavačkou spoza šestnástky nestihol brankár hostí zareagovať.

Frankfurt, ktorý vo štvrťfinále prekvapujúco vyradil Barcelonu, sa v Londýne ujal vedenia už v prvej minúte. Borre našiel centrom voľného Knauffa a jeho hlavičke sa domáci brankár iba prizeral. "Kladivári" mohli odpovedať v 14. minúte, Bowen však trafil iba žrď. Vyrovnať sa im podarilo o sedem minút neskôr zásluhou Antonia. Bližšie k postupu do finále sú však hráči Eintrachtu, ktorých víťazstvo zariadil v 54. minúte Japonec Kamada. Ten istý hráč mohol poistiť náskok, v 79. minúte však namieril len do žrde. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Bowen, radosť mu prekazilo brvno. Duel Eintrachtu s West Hamom bol reprízou semifinále Pohára víťazov pohárov z roku 1976, v ktorom uspel anglický tím, no v následnom finále na trofej nedosiahol.

Odvety sú na programe vo štvrtok 5. mája v Glasgowe a Frankfurte.