Ich sila na MS ešte vzrastie: Česko po demolácii Švédska odtajnilo sedmičku hviezdnych posíl z NHL!

Kari Jalonen na lavičke Česka počas súboja so ŠvédskomKari Jalonen na lavičke Česka počas súboja so Švédskom Zdroj: Profimedia

OSTRAVA - Českú hokejovú reprezentáciu posilnia na májových majstrovstvách sveta vo Fínsku brankár Karel Vejmelka z Arizony, obrancovia Filip Hronek z Detroitu s Radimom Šimkom zo San Jose a útočníci Jakub Vrána (Detroit), Dominik Simon (Anaheim), Dmitrij Jaškin (Arizona) a Tomáš Hertl (San Jose).

V hre u našich susedov, ktorí včera v domácej Ostravar aréne zdemolovali na Českých hokejových hrách Švédsko 9:3, ešte zostáva možnosť účasti Filipa Zadinu z Detroitu, ospravedlnili sa naopak ďalší útočníci Jakub Voráček a Dominik Kubalík.

Mená posíl z klubov, ktorým skončila sezóna NHL už po základnej časti, zverejnili prostredníctvom tlačovej správy generálny manažér Česka Petr Nedvěd s koučom Karim Jalonenom. Väčšina zo zámorských posíl by sa k tímu mala pripojiť v Prahe pred stredajším odletom na Švédske hry. Iba Hertl so Šimkom priletia z USA priamo do Štokholmu.

Chlapci z NHL majú záujem reprezentovať

So všetkými hráčmi sa Nedvěd zišiel a predbežne dohovoril počas inšpekčnej cesty po USA na prelome marca a apríla. "Je skvelé, že chlapci z NHL majú záujem reprezentovať a možno aj po 82 zápasoch prídu pomôcť českému tímu na svetový šampionát," uviedol Nedvěd, ktorý nemohol konkrétne mená zverejniť pred koncom základnej časti NHL. "Hráči mi prisľúbili svoju účasť dopredu, konkrétne mená sme ale na základe dohody s vedením NHL mohli potvrdiť až dnes," vysvetlil.

Podľa Nedvěda je ešte otvorená situácia okolo Zadinu, hoci musel na operáciu slepého čreva. "Ešte ale nie je isté, či kvôli tomu prišiel o možnosť štartovať na majstrovstvách sveta. Som dohodnutý s generálnym manažérom Red Wings Stevom Yzermanom, že si budúci týždeň zavoláme a povieme si, ako to s Filipom vyzerá," priblížil Nedvěd.

Voráček a Kubalík s ospravedlnenkami

Ospravedlnili sa Voráček (Columbus) a Kubalík (Chicago). "Kuba Voráček mi hovoril, že v priebehu sezóny prekonal niekoľko drobnejších zranení a veľa zápasov odohral pod práškami tlmiacimi bolesť, preto sa teraz potrebuje dať v prvom rade v nasledujúcich mesiacoch zdravotne dohromady. Aj Dominik Kubalík priznal, že celá sezóna bola pre neho veľmi náročná a vzhľadom na to, že nemá v NHL podpísanú zmluvu, potrebuje čo najdlhšiu letnú pauzu, aby sa čo najlepšie pripravil na budúci ročník. Obaja chlapci mi hovorili, že ich to veľmi mrzí a že budú tento rok národnému tímu držať palce na diaľku," priblížil.

Ďalšie prípadné posily z NHL môžu vzísť zo súbojov prvého kola play off. "Dvojice tímov pre play off vychádzajú tak, že takmer z každej série môže vypadnúť potenciálna posila pre národný tím. Počkáme ale najskôr, ako prvé kolo NHL dopadne. Potom všetkých obvolám a budeme to riešiť prípad od prípadu," načrtol Nedvěd ďalší postup našich susedov. 

Viac o téme: Česko Jakub Vrána Petr Nedvěd Dominik Šimon Filip Hronek Kari Jalonen Karel Vejmelka Radim Šimko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy