Wimbledon bez Ruska a Bieloruska: Aj grandslamový rekordér Nadal sa vyjadril k pálčivej téme!

Španielsky tenista Rafael Nadal trénuje na antukový turnaj Mutua Madrid Open v španielskej metropole vo štvrtok 28. apríla 2022.Španielsky tenista Rafael Nadal trénuje na antukový turnaj Mutua Madrid Open v španielskej metropole vo štvrtok 28. apríla 2022. Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Španielsky tenista Rafael Nadal kritizoval v nedeľu zákaz štartu ruských a bieloruských tenistov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. All England Lawn Tennis Club (AELTC) podľa neho zvolil najdrastickejšie riešenie situácie a dúfa, že svetové strešné organizácie nájdu spôsob, ako zvrátiť toto rozhodnutie.

"Znevýhodňuje to mojich ruských kolegov. Nemôžu za to, čo sa momentálne deje na Ukrajine. Je mi ich ľúto," uviedol Nadal podľa agentúry AFP. "Uvidíme, čo prinesú najbližšie týždne a či sa zomkneme my ako hráči. Toto nie je správne," dodal 21-násobný grandslamový šampión, ktorý plánuje na turnaji ATP v Madride súťažný návrat po šesťtýždňovej absencii spôsobenej zranením rebra.

Wimbledon bez Medvedeva, Sabalenkovej či Azarenkovej

Organizátori Wimbledonu potvrdili minulý týždeň zákaz štartu ruských a bieloruských tenistov v reakcii na ruskú inváziu na územie Ukrajiny s podporou Bieloruska. Svoje rozhodnutie zdôvodnili zodpovednosťou za čo najúčinnejšie obmedzenie ruského celosvetového vplyvu. Zabránili tak v štarte hráčom svetového kalibru, napríklad Daniilovi Medvedevovi, Andrejovi Rubľovovi, Arine Sabalenkovej či Viktorii Azarenkovej.

Kritika aj od Djokoviča a Navrátilovej

Rozhodnutie kritizovali strešné organizácie mužského aj ženského tenisu, ako aj líder svetového rebríčka ATP Novak Djokovič či Martina Navrátilová. Bieloruská tenisová federácia (BTF) navyše avizovala ohľadom tohto zákazu právne kroky.

Viac o téme: Rafael Nadal Bielorusko Rusko Ukrajina Vojna Wimbledon 2022
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy