Českých futbalistov bude naďalej trénovať Šilhavý: Reprezentačný tréner sa dohodol na novej zmluve

Jaroslav ŠilhavýJaroslav Šilhavý Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek, File

PRAHA - Českú futbalovú reprezentáciu bude naďalej trénovať Jaroslav Šilhavý. Šesťdesiatročný kouč sa dohodol so zväzom na novej zmluve, ktorá platí do konca kvalifikácie ME 2024. Ak sa Česi na EURO prebojujú, kontrakt sa automaticky predĺži o záverečný turnaj v Nemecku.

Súčasná zmluva sa Šilhavému skončí 31. júla 2022. Ako informoval portál iDnes.cz, predseda Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Petr Fousek dostal už minulý týždeň v utorok od kolegov vo výkonnom výbore poverenie, aby sa s trénerom dohodol na predĺžení spolupráce. Šilhavý vedie národný tím od septembra 2018, keď na lavičke nahradil Karla Jarolíma.

Českí reprezentanti odohrajú najbližšie súťažné zápasy v júni, keď sa v Lige národov stretnú dvakrát so Španielskom a raz so Švajčiarskom a Portugalskom. Kvalifikácia o EURO štartuje v marci 2023. Česi na ME v ére samostatnosti dosiaľ nikdy nechýbali. V kvalifikácii MS 2022 skončili v skupine tretí za Belgickom a Walesom, vďaka predošlému umiesteniu v LN si však zabezpečili účasť v baráži. V nej však Šilhavého zverenci prehrali na pôde Švédska 0:1 po predĺžení a na MS sa neprebojovali.

Viac o téme: Jaroslav Šilhavý
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy