VIDEO V tíme nahradí Petra Čerešňáka: Opora nitrianskej obrany mieri do Česka

Martin Vitáloš z HK NitraMartin Vitáloš z HK Nitra Zdroj: SITA/Jana Birošová

PLZEŇ - Slovenský obranca Martin Vitaloš sa stal posilou hokejistov Plzne. Dvadsaťjedenročný rodák z Bratislavy a účastník majstrovstiev sveta dvadsiatok z roku 2020 prichádza na západ Čiech z tímu porazeného finalistu slovenskej extraligy Nitry. S Indiánmi podpísal Vitaloš dvojročnú zmluvu.

"Martin prešiel slovenskou dvadsiatkou a v mladom veku už odohral niekoľko zápasov aj za dospelú reprezentáciu. Hráč s veľkým potenciálom, ktorého sme určitú dobu sledovali a hovorili o ňom s množstvom ľudí zo Slovenska," povedal klubovému webu Plzne športový manažér Tomáš Vlasák. Vitaloša prirovnal ku krajanovi Petrovi Čerešňákovi, ktorý po šesťročnom pôsobení Škodu opustil.

"Dá sa povedať, že za pár rokov by to mohol byť 'nový Čero'. Má rovnaké parametre - veľmi vysoký chlapec, dobrý korčuliar a pravák. Staviame na to, že u nás bude hrať dlhšiu dobu, bude sezónu od sezóny rásť a zaradí sa medzi top obrancov," doplnil Vlasák.

Dobrá hokejová adresa

Vitaloš si v uplynulom ročníku v drese Nitry pripísal v 58 zápasoch vrátane play off 10 bodov za dva góly a osem asistencií. Za dve sezóny v slovenskej extralige má na konte 20 bodov za päť gólov a 15 prihrávok zo 111 zápasov. V rokoch 2018 až 2020 pôsobil v juniorskom tíme švédskeho Rögle, kam zamieril zo Slovana Bratislava.

"Počul som o Plzni, že výborne pracuje s mládežou. A tiež, že majú radi Slovákov a že ti potom dostávajú dosť priestoru, ako naposledy to bol Peťo Čerešňák. Myslím si, že je to dobrá hokejová adresa," vyhlásil Vitaloš.

Viac o téme: HK Nitra HC Škoda Plzeň Peter Čerešňák Martin Vitaloš
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/HC Škoda Plzeň
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy