Prekvapivá správa! Suzuki ohlásilo odchod z MotoGP na konci tejto sezóny

Joan MirJoan Mir Zdroj: SITA/AP/Eric Gay

HAMAMACU - Japonská firma Suzuki oznámila prekvapivý zámer ukončiť svoje pôsobenie v motocyklovom seriáli MotoGP. Promotérska spoločnosť Dorna však tím upozornila, že rozhodnutie o odchode nemôže urobiť jednostranne.

Suzuki chce šampionát opustiť na konci tohto ročníka po ôsmich rokoch s jedným majstrovským titulom, ktorý v roku 2020 získal Joan Mir. "Podľa platného kontraktu nemôžu spraviť rozhodnutie o odchode unilaterálne. Ak by Suzuki odišlo po dohode medzi oboma stranami, Dorna určí najvhodnejší počet jazdcov v štartovom poli v kategórii MotoGP od roku 2023. Evidujeme záujem tovární aj súkromných tímov vstúpiť do seriálu," citovala zo stanoviska Dorny agentúra AFP.

Súčasný formát s 24 jazdcami na štartovom rošte platí do roku 2026, keď vyprší kontrakt medzi Medzinárodnou motocyklovou federáciou (FIM), Dornou a Medzinárodnou asociáciou tímov, ktorá zastrešuje šesť tovární súťažiach v MotoGP.

Mir pravdepodobne prestúpi do továrenského tímu Hondy, jeho tímový kolega Alex Rins má však neistú budúcnosť. Dvadsaťšesťročný pretekár pritom na víkendovej VC Portugalska uviedol, že Suzuki vyjadrilo záujem predĺžiť jeho zmluvu do konca nadchádzajúcej sezóny.

Suzuki zo seriálu prvýkrát odišlo v roku 2011 po finančných problémoch. Predtým s ním v kategórii 500 cm získali majstrovské tituly legendárny Barry Sheene, Marco Lucchinelli či Franco Uncini.

Viac o téme: MotoGP Suzuki Alex Rins Joan Mir
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy