Tvrdá rana pre Česko, hviezdna posila napokon o MS nezabojuje: Pravidlá NHL sú neúprosné!

Dmitrij Jaškin pred bránkou Slovenska na MS 2018 v KodaniDmitrij Jaškin pred bránkou Slovenska na MS 2018 v Kodani Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA - Hokejový útočník Dmitrij Jaškin sa nezapojí do prípravy českého národného tímu pred majstrovstvami sveta vo Fínsku a nebude bojovať o štart na vrcholnej akcii sezóny.

Vedenie Arizony, za ktorú v NHL hral, ​​na odporúčanie klubových lekárov zrušilo súhlas so štartom dvadsaťdeväťročného hráča v reprezentácii Česka. Jaškin vynechal väčšinu sezóny kvôli zraneniu kolena.

"Dmitrij sa sám veľmi chcel popasovať o nomináciu na svetový šampionát. Aj napriek tomu, že od novembrového zranenia nehral súťažný zápas, individuálne sa pripravoval a sám hovoril, že už je stopercentne pripravený," uviedol generálny manažér Česka Petr Nedvěd.

Neúprosné pravidlá NHL

Potom, čo Arizona pôvodne s Jaškinovým štartom súhlasila, bol hráč nominovaný na Švédske hry. "V pondelok nás ale zástupcovia Coyotes informovali, že na základe zdravotnej prehliadky nakoniec Dmitrijovi štart na majstrovstvách neumožnia. Pravidlá NHL sú v niektorých ohľadoch neúprosné a musíme ich rešpektovať," dodal Nedvěd.

Odchovanec Vsetína sa do tréningového procesu zapojil v USA a pripravoval sa na ľade aj v minulých dňoch v Prahe. "Trénujem už mesiac a pol. Tie prvé dni to samozrejme úplne najľahšie nebolo, ale každým dňom je to lepšie a lepšie. Posledných štrnásť dní sa cítim výborne, všetko drží, ako má. Aj preto som sa rozhodol letieť do Európy a ukázať sa, " uviedol Jaškin v rozhovore pre český denník Sport.

Český hokejista Dmitrij Jaškin Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Ulf Palm

Pôvodne mal letieť do Švédska

Podľa pôvodných plánov mal v stredu s reprezentačným tímom Česka odletieť do Švédska na štvrtý turnaj seriálu Euro Hockey Tour, kde chcel presvedčiť trénera Kariho Jalonena, aby ho na MS nominoval. Namiesto neho bol do tímu dodatočne povolaný útočník Ondřej Beránek z Karlových Varov, ktorý s národným tímom absolvoval doteraz všetky prípravné kempy pred MS.

Na šampionáte v Tampere a Helsinkách by sa tak mohlo v drese Česka objaviť šesť hráčov z NHL. K tímu by sa postupne mali pripojiť brankár Karel Vejmelka z Arizony, obrancovia Filip Hronek (Detroit) a Radim Šimek (San Jose) a útočníci Jakub Vrána (Detroit), Dominik Simon (Anaheim) a Tomáš Hertl (San Jose).

Viac o téme: Česko Arizona Coyotes Petr Nedvěd Dmitrij Jaskin Ondřej Beránek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy