Nemecká polícia rieši pred EL incidenty fanúšikov: Priaznivci West Hamu sa stali terčom útoku

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

FRANKFURT - Fanúšikovia West Hamu United sa v stredu vo Frankfurte stali terčom fyzického útoku. Informáciu potvrdila nemecká polícia. Anglický klub nastúpi vo štvrtok vo Frankfurte proti Eintrachtu v odvete semifinále Európskej ligy 2021/2022.

Bundesligista v prvom meraní síl v Londýne zvíťazil 2:1. "Skupina 15-20 ľudí v maskách vystúpila z dvoch minibusov pred podnikom vo štvrti Bockenheim a fyzicky napadla hostí, medzi ktorými boli fanúšikovia West Hamu. Tridsaťštyriročného občana Veľkej Británie následne museli s menšími zraneniami odviezť do nemocnice," informovala polícia podľa AFP.

Útočníci stihli z miesta činu utiecť pred príchodom polície. Vypátrať sa ich zatiaľ nepodarilo. Svedkovia vyhlásili, že mali oblečenie so symbolmi Eintrachtu. Ešte v utorok prišlo medzi priaznivcami oboch klubov k menšiemu konfliktu v štvrti Sachsenhausen. Šesť priaznivcov Eintrachtu po strete s dvoma fanúšikmi West Hamu zadržali.

Problémy sa vyskytli už počas prvého zápasu minulý štvrtok, v ktorom Eintracht vyhral v Londýne 2:1. Dvaja priaznivci West Hamu napadli reportérov nemeckej televízie. Ich mená anglická polícia pozná a vedie proti nim vyšetrovanie.

Viac o téme: West Ham United Eintracht Frankfurt
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy