Veľký úspech pre slovenského reprezentanta: Seattle s Albertom Rusnákom sa stal víťazom Ligy majstrov

Hráči Seattle Sounders sa stali víťazmi Ligy majstrov zóny CONCACAFHráči Seattle Sounders sa stali víťazmi Ligy majstrov zóny CONCACAF Zdroj: SITA/AP/Ted S. Warren

SEATTLE - Futbalisti Seattle Sounders v zostave so slovenským reprezentantom Albertom Rusnákom sa stali víťazmi Ligy majstrov zóny CONCACAF. Po remíze 2:2 v úvodnom finálovom súboji s mexickým UNAM Pumas zvíťazili v noci na štvrtok v domácej odvete 3:0 aj vďaka dvom gólom Raula Ruidiaza.

Seattle sa stal prvým tímom z Major League Soccer (MLS), ktorý vyhral súťaž od zavedenia jej nového formátu v roku 2008. Rusnák odohral vo finálovej odvete celých 90 minút, v druhom polčase videl za faul žltú kartu.

"V strede týždňa sme dokázali zaplniť štadión 68-tisícovým davom fanúšikov. Je úžasné, akú má toto mesto vášeň pre futbal. Som neskutočne šťastný, podarilo sa nám dosiahnuť veľký úspech. Máme ambiciózny tím, ktorý chce získavať trofeje. A táto je naozaj významná," citovala AFP brankára amerického tímu Stefana Freia. Seattle si vďaka triumfu vybojoval miestenku na MS klubov FIFA.