Skvelá správa pre fanúšikov biatlonu: Dve veľké hviezdy uvidíme aj v budúcej sezóne

Nórska biatlonistka Marte Olsbuová RöiselandováNórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

BRATISLAVA - Biatlonové hviezdy Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska a Dorothea Wiererová z Talianska budú aj v budúcej sezóne pôsobiť v kolotoči Svetového pohára. Obe pretekárky, pri ktorých sa po sezóne špekulovalo o možnom konci kariéry, potvrdili, že si minimálne o rok predĺžia účinkovanie medzi elitou. Informoval o tom oficiálny web Medzinárodnej biatlonovej únie.

Tridsaťjedenročná Olsbuová Röiselandová prežila výbornú poslednú sezónu. Trojnásobná olympijská víťazka z Pekingu, ktorá dohromady získala v Číne päť medailí, ovládla prvýkrát v kariére aj celkové hodnotenie Svetového pohára. Do ďalšej sezóny nórsku biatlonistku motivoval aj fakt, že sa jej manžel Sverre stal trénerom nemeckého výberu žien.

"Môj manžel pôjde do Nemecka ako tréner žien. Nemám teda na výber a musíme spolu ovládnuť ďalšie majstrovstvá sveta v Oberhofe," uviedla jedenásťnásobná majsterka sveta.

O rok staršia Wiererová, ktorá vyhrala Svetový pohár v rokoch 2019 a 2020 sa rozhodla zasiahnuť aj do štrnástej sezóny medzi elitou. Stále tak existuje možnosť, že by mohla pretekať až do roku 2026, keď Taliansko bude hostiť olympijské hry. V tom čase bude mať 35 rokov.

"Rozhodla som sa zotrvať ešte jeden rok. Uvidíme, či sa mi podarí urobiť ešte nejaké dobré výsledky. Stále sa cítim celkom fit. V tomto veku ale musíte premýšľať z roka na rok," povedala Wiererová, ktorá skončila v poslednom hodnotení SP deviata. Na olympijských hrách v Pekingu oslavovala bronz zo šprintu.

Viac o téme: Dorothea Wiererová Marte Olsbuová Röiselandová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy