Takéto správanie neboli ochotní tolerovať: Slavia Praha trestala mastnou pokutou a zákazom

Peter OlayinkaPeter Olayinka Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalová Slavia potrestala troch fanúšikov kvôli neoprávnenému vstupu na hraciu plochu, vhodeniu predmetov na ihrisko a ničeniu majetku v ligovom zápase s Plzňou päťročným zákazom vstupu na štadión a pokutou 50 tisíc korún. Navyše sa bude domáhať náhrady vzniknutej škody. Pražania o tom informovali na svojom webe.

"Jednoznačne odmietame tolerovať ohrozenie zdravia hráčov a ostatných návštevníkov štadióna a budeme pokračovať v intenzívnom vyšetrovaní kamerových záznamov a ďalšieho dôkazného materiálu zo zápasu," uviedla Slavia.

Zároveň vyzvala fanúšikov, aby v nasledujúcich stretnutiach nevstupovali na ihrisko a nič naň nevhadzovali. "V prípade, že dôjde k opakovaniu rozsiahleho vhadzovania predmetov na plochu ohrozujúceho bezpečnosť hráčov a realizačných tímov, je Slavia pripravená pristúpiť k inštalácii zábranových sietí tak, ako je to bežné na celom rade európskych štadiónov," oznámil český majster.

Disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie začala po vyhrotenom nedeľnom zápase druhého kola ligovej nadstavby medzi Slaviou a Plzňou riadenia s oboma klubmi. Domáci podľa komisie porušili povinnosti usporiadateľa v niekoľkých prípadoch. Fanúšikovia ešte pred úvodným hvizdom vhodili téglik s pivom k plzenskému brankárovi Henrichovi Staňkovi, v priebehu zápasu urážali súpera a použitím zakázanej pyrotechniky v závere prvého polčasu spôsobili na niekoľko minút prerušenie zápasu.

Slávistickí priaznivci tiež čelia podozreniu z rasistických prejavov voči Jeanovi-Davidovi Beauguelovi pred penaltou, z ktorej hostia na začiatku šiestej minúty nastavenie vyrovnali na konečných 1:1. Po góle Plzenskí oslavovali pri svojej lavičke a publikum ich zahádzalo predmetmi.

Generálny riaditeľ Plzne Adolf Šádek ukázal fanúšikom Slavie vztýčený prostredník. Viktoria nad jeho gestom vyjadrila ľútosť, zároveň sa však pozastavila nad nenávisťou a agresiou domácich priaznivcov.

Viac o téme: SK Slavia Praha