Komisár NHL prehovoril o ďalšom programe: S ruskými hokejistami má jasné plány!

Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary BettmanKomisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman Zdroj: SITA/AP/Stephen B. Morton

TAMPA BAY - Ruskí hokejisti sa môžu zúčastniť na drafte NHL, ktorý sa uskutoční 7. až 8. júla v Montreale. Uviedol to komisár zámorskej súťaže Gary Bettman. NHL vo februári po ruskej invázii na Ukrajinu prerušila obchodné vzťahy s Ruskom.

"Okamžite sme Rusko odsúdili. Prerušili sme naše obchodné styky, čo znamenalo stratu mnohých miliónov dolárov," povedal Bettman v piatok v Tampe Bay počas stretnutia prvého kola play off.

"Myslím si, že je fér poukázať na to, že naši hráči hrajú za tímy NHL, nehrajú za Rusko. Sú v dosť ťažkej situácii, najmä tí, ktorí majú rodinu v Rusku. Pre veľa ľudí môže byť ťažké to pochopiť, ale myslím si, že je to realita, na ktorú treba brať ohľad," vyhlásil Bettman.

Ako to bude s prípadnou účasťou na Svetovom pohári, ktorý by sa mal hrať po ôsmich rokoch v roku 2024, nie je podľa šéfa zámorskej ligy zatiaľ jasné. Ruské športové reprezentácie a kluby boli z medzinárodných súťaží kvôli vojne na Ukrajine vylúčené, podobne ako ruskí a bieloruskí športovci vo väčšine odvetví.

Viac o téme: Gary Bettman Draft
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Sportsnet
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy