Česi sa dostávajú pred MS do formy: Po Švédsku s nimi padla ďalšia hokejová veľmoc

Radosť hokejistov ČeskaRadosť hokejistov Česka Zdroj: SITA/AP/Henrik Montgomery/TT News Agency

ŠTOKHOLM - Českí hokejisti porazili na Švédskych hrách v Štokholme Fínsko 3:1 a nadviazali na štvrtkové víťazstvo nad domácim Švédskom (2:1). Bránkami v rozmedzí 29 sekúnd v závere druhej tretiny získali tímu kouča Kariho Jalonena náskok 2:0 Matěj Blümel a Jiří Smejkal. V čase 48:31 znížil Petrus Palmu, ktorý ako jediný prekonal debutujúceho gólmana Karla Vejmelku. Výsledok dovŕšil 20 sekúnd pred koncom pri presilovke do prázdnej fínskej bránky David Krejčí.

Českí reprezentanti zdolali Fíny prvýkrát od mája minulého roka po sérii štyroch porážok. Po výhre nad víťazmi februárových olympijských hier, ktorí nasadili do hry trinásť majiteľov zlata z Pekingu, budú útočiť na druhý turnajový triumf za sebou. Po víťazstve na Českých hrách môžu ovládnuť aj generálku na majstrovstvách sveta v Tampere a Helsinkách. Rozhodne o tom nedeľný duel so Švajčiarskom.

Kouč Kari Jalonen sa po porážke 1:2 po samostatných nájazdoch v Ostrave dočkal v druhom súboji proti svojim krajanom a menovcovi na fínskej striedačke Jukkovi Jalonenovi na druhý pokus víťazstva.

Švédske hokejové hry (EHT):
Švédsko - Švajčiarsko 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Góly: 48. Bemström, 52. Ekman-Larsson, 63. Tömmernes - 9. Meier, 20. Moser

Fínsko - Česko 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 49. Palmu - 37. Blümel, 38. Smejkal, 60. Krejčí

Viac o téme: Česko Fínsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy