Alaphilippe po ťažkom páde prišiel s pozitívnymi správami: Všetko sa uberá správnym smerom

Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe utrpel početné zraneniaFrancúzsky cyklista Julian Alaphilippe utrpel početné zranenia Zdroj: SITA/AP/Olivier Matthys

PARÍŽ - Úradujúci dvojnásobný majster sveta Julian Alaphilippe sa dva týždne po ťažkom páde v cyklistických pretekoch Lutych-Bastogne-Lutych už cíti lepšie. Dvadsaťdeväťročný Francúz utrpel zlomeninu lopatky, dvoch rebier a poškodenie pľúc. O jeho ďalších štartoch v sezóne rozhodnú nasledujúce vyšetrenia. Jeden z lídrov belgickej stajne WorldTeam Quick-Step-Alpha Vinyl mal ísť Tour de France, ktorá sa začne 1. júla.

"Moja rekonvalescencia prebieha dobre, už to tak nebolí. Oveľa lepšie sa mi dýcha a všetko sa uberá správnym smerom. Dúfam, že ten veľký pád bude čoskoro len zlou spomienkou," uviedol Alaphilippe na instagrame.

"Ďalšie vyšetrenia rozhodnú o zvyšku mojej sezóny. Už cítim motiváciu na ďalšie preteky a teším sa," dodal francúzsky jazdec.

Jeho krajan Romain Bardet, ktorý zastavil a Alaphilippeovi pomohol, dostal v piatok pred štartom prvej etapy Gira d'Italia za svoj čin cenu fair play.

Viac o téme: Julian Alaphilippe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram/Julian Alaphilippe
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články