Ladislav Almási je vo výbornej forme: Dvoma gólmi zariadil víťazstvo Ostravy

Ladislav AlmásiLadislav Almási Zdroj: Profimedia

OSTRAVA - Slovenský futbalový útočník Ladislav Almási prispel dvoma gólmi k výhre Baníka Ostrava nad Hradcom Králové 3:1 v zápase 3. kola skupiny o titul v českej najvyššej súťaži. Oba tímy sú už mimo boja o celkový triumf aj účasť vo futbalovej Európe.

V skupine o udržanie prehrala Karviná na pôde Pardubíc 0:2 a z ligy tak zostúpila. Za hostí nastúpil v 88. minúte slovenský útočník Juraj Teplan. Zlín v bráne so Slovákom Matejom Rakovanom nevyužil možnosť na zaistenie svojho zotrvania keď prehral s Bohemiansom Praha 1:4. Šancu na udržanie živia napriek prehre aj Teplice, ktoré podľahli Jabloncu 0:1.

skupina o titul - 3. kolo:

Baník Ostrava - FC Hradec Králové 3:1 (1:1)
Góly: 67. a 88. ALMÁSI, 24.Takács - 7. Vlkanova
/L. Almási hral celý zápas a strelil dva góly, V. Budinský bol na lavičke náhradníkov - E. Prekop hral do 69. minúty/