Famózny Botek prekonal aj štvornásobného olympijského medailistu: Víťazný hetrik som nečakal

Adam BotekAdam Botek Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Adam Botek dosiahol v úvodných kvalifikačných pretekoch na bratislavskom Zemníku víťazný hetrik. Po triumfe v K1 na 1000 m nenašiel v singli premožiteľa ani na 500 m trati. V nedeľňajšom finále zvíťazil s vyše sekundovým náskokom pred štvornásobným olympijským medailistom Erikom Vlčekom, tretí skončil Denis Myšák.

Ďalšie prvenstvo pridal Botek s K2 na 500 m, kde štartoval spoločne s Vlčekom. "Nečakal som, že sa mi podarí trikrát vyhrať. Čakal som, že to bude na päťstovke veľmi tesné. Cez zimu som dal do prípravy všetko, riešil som nejaké detaily a som rád, že to takto vyšlo. Nebola to ľahká príprava. Mal som zranený lakeť, problémy s krížami, tak som veľa času venoval aj regenerácií a fyzioterapeutovi a pomohlo to,“ uviedol Botek pre webovú stránku canoe.sk.

Na Zemníku sa počas víkendu bojovalo o miestenky na májové úvodné dve podujatia Svetového pohára v Račiciach a Poznani. V K1 žien na 1000 m bola najrýchlejšia Mariana Petrušová, na polovičnej trate obsadila druhé miesto za Lisou-Mariou Gamsjägerovou. Obe spolu následne uspeli v K2 na 500 m. V C1 potvrdil svoju dominanciu Matej Rusnák, ktorý triumfoval na 1000, 500 i 200 m trati.

Viac o téme: Adam Botek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy