VIDEO Prosby SFZ a klubov boli márne: Vulgárne nadávky aj pyrotechnika na finále Slovana s Trnavou

Pyrotechnika na štadióne prerušila pohárové finálePyrotechnika na štadióne prerušila pohárové finále Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Aj keď organizátori, Slovenský futbalový zväz aj samotné kluby už dávno pred pohárovým finále medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava robili všetko pre to, aby sa vždy poriadne vyhrotené derby nieslo konečne v pokojnejšom duchu, ich zámer celkom nevyšiel. Aj keď sme sa tentokrát našťastie nedočkali nejakých bitiek a incidentov na hracej ploche ako tomu bolo naposledy, bez kontroverzných reakcií fanúšikov sa boj o pohárovú trofej nezaobišiel.

Prakticky od úvodného hvizdu sa počas celého stretnutia z obidvoch táborov ozývali klasické vulgárne nadávky na adresu súpera, alebo už tradične aj na vedenie slovenského futbalu, keď sme mohli počuť skandovanie ako "SFZ je banda s*urvená". Podobné výrazy rozhodne nie sú určené pre uši najmladších fanúšikov, ktorých rodičia o idylickom futbalovom popoludní tak opäť raz mohli len snívať.

Vulgárni fanúšikovia Slovana Galéria fotiek (26) Zdroj: SITA/Jana Birošová

V závere riadneho hracieho času sa obidva tábory rozhodli použiť pyrotechniku a svojou "šou" a zadymením sa postarali o prerušenie stretnutia. Následne ignorovali pokyny organizátorov o zastavenie použitia pyro a muselo sa čakať na to, kým sa situácia neukľudní.

Stretnutie skončilo v riadnom hracom čase 1:1, keď na gól Mustafiča z 50. minúty našli hostia odpoveď v podobe vlastného gólu Vernona De Marca hneď o dve minúty neskôr a finálový duel tak musel pokračovať v predĺžení. V tom o víťazovi a majiteľovi pohárovej trofeje rozhodla hrubá chyba brankára Chovana, keď sa hrdinom Trnavy stal striedajúci Azevedo.