VIDEO Dráma až do posledných sekúnd: Derby Atlética s Realom rozhodol pokutový kop

Stefan Savič (uprostred) a hráč Realu Madrid Nacho (vpravo) počas súbojaStefan Savič (uprostred) a hráč Realu Madrid Nacho (vpravo) počas súboja Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili v 35. kole španielskej La Ligy v mestskom derby nad Realom 1:0. O ich triumfe rozhodol v 40. minúte z pokutového kopu Yannick Carrasco.

Atlético si v tabuľke upevnilo štvrté miesto zaručujúce účasť v Lige majstrov. Pred piatym Realom Betis má šesťbodový náskok.

Yannick Carrasco premieňa pokutový Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

Real, ktorý si už v predstihu zabezpečil španielsky titul, nastúpil na Wanda Metropolitano bez viacerých opôr. V základnej jedenástke nefigurovali Thibaut Courtois, Luka Modrič, Karim Benzema, Dani Carvajal, Ferland Mendy ani Vinícius Junior. V závere mal veľkú šancu na vyrovnanie Nacho Fernández, no hlavou minul bránku.

Hráči Getafe remizovali s Rayom Vallecano 0:0: Villarreal remizoval s FC Sevilla 1:1, hostia vyrovnali v šiestej minúte nadstaveného času.