Spoluhráč Hancka o tragédii, ktorá sa nemôže stávať: Opäť sme si to prehrali sami!

Tomáš Čvančara a Jean-David Beauguel v potýčkeTomáš Čvančara a Jean-David Beauguel v potýčke Zdroj: Profimedia

PLZEŇ - Útočník Tomáš Čvančara si nevedel vysvetliť výkon futbalistov Sparty proti Plzni v šlágri 3. kola ligovej nadstavbovej skupiny o titul. Pražania prehrali na ihrisku vedúcej Viktorie jasne 0:3. Podľa Čvančaru si sparťania zavinili porážku sami. Za tragédiu označil tretí gól domácich, ktorý strelili v oslabení.

Sparta nevyhrala tretie z posledných štyroch kôl. "Neviem, čím si to vysvetliť. Opakuje sa to, a to je samozrejme zle. Ukázali sme, že sme hrali zle. Išli sme do zápasu s tým, že chceme bodovať. A odčiniť aj to, čo sme predviedli v kolách predtým. Vedeli sme, že sa nám úplne nedarí, takže aj bojovnosťou sme to chceli urvať, ale ani to sa nepodarilo," povedal Čvančara na tlačovej konferencii.

Viktorii v úvodných 21 minútach zariadili dvojgólový náskok Jean-David Beauguel s Milanom Havlom. Ich spoluhráč Pavel Bucha potom dostal červenú kartu, ale ešte do prestávky domáci kapitán Lukáš Hejda pridal tretí gól.

Dávid Hancko zasahuje pred Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Tragédia, ktorá sa nemôže stávať

"Veril som (v obrat), ale za niekoľko minút sme dostali ďalší gól. To je jednoducho tragédia, to sa nemôže stávať. Potom to dopadá tak, ako ste všetci videli," konštatoval dvadsaťjedenročný Čvančara.

Od 54. minúty dohrávala v desiatich aj Sparta po vylúčení Ladislava Krejčího mladšieho. "Hrali sme zle. To ako hrala Plzeň... Neviem, ak sa to niekomu páčilo, budiš. Dali dva góly zo štandardky a my sme si to prehrali opäť sami," dodal bývalý hráč Jablonca.

Sparta definitívne bez titulu

Tím z Letnej definitívne prišiel o nádej na prvý titul po ôsmich rokoch. Do konca ligovej sezóny Sparte zostávajú dva stretnutia, ročník zakončia 18. mája finálovým duelom v domácom pohári na ihrisku Slovácka. "Už sa nám nepodarili kolá predtým, ale vždy sme sa z toho dostali. Neviem, či úplne dobrým výkonom, ale bojovnosťou sme dokázali získať tri body. Dúfam, že sa pripravíme (na ďalšie zápasy) a zdvihneme sa," uviedol Čvančara.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha Tomáš Čvančara
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Isport.tv
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy