VIDEO Schumacher sa opäť nevyhol zrážke: Kolízia s Vettelom ho stála prvé body

Nemecký pilot F1 Mick SchumacherNemecký pilot F1 Mick Schumacher Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

MIAMI - Mick Schumacher mal v nedeľu v Miami vo svojej 26. Veľkej cene kariéry dobrú šancu na zisk premiérových bodov v efjednotke, ale kvôli havárii v závere o ňu prišiel. Syn sedemnásobného majstra sveta Michaela Schumachera sa prepadol mimo bodovaných priečok po kolízii s nemeckým krajanom a mentorom Sebastianom Vettelom.

Dvadsaťtriročný Schumacher stratil nádej na body štyri celé kolá pred koncom premiérovej Grand Prix Miami. V 53. kole na deviatej pozícii sa mladý pilot Haasu pokúsil v pravotočivej zákrute zvnútra Vettela predbehnúť a pri následnej kolízii obaja zničili svoje monoposty. Po návšteve depa došiel Schumacher posledný pätnásty, Vettel nedokončil a bol klasifikovaný sedemnásty.

"Samozrejme je škoda, že sme sa dostali do kontaktu a pre nás oboch sa preteky skončili bez bodov. Som sklamaný za Micka aj za seba, pretože sme mali dobrú šancu na body," uviedol štvornásobný šampión Vettel, ktorý má v tejto sezóne doteraz na konte štyri body z aprílovej Imoly. "Mal som pocit, že som v tej zákrute vpredu. Keď som ho uvidel, už bolo neskoro a došlo k zrážke," dodal skúsený pilot Aston Martinu.

Rozbory kolízie sa zo strany oboch jazdcov obišli bez ostrých slov, čo bolo vzhľadom na vzťah oboch Nemcov očakávané. Pre teraz tridsaťštyriročného Vettela bol Michael Schumacher idolom, ktorý si ho navyše vzal v úvode jeho kariéry v F1 "pod krídla". Po vstupe Micka medzi elitu vo farbách tímu Haas zase Vettel podal pomocnú ruku jemu.

"Musím sa pozrieť, ako to bolo vidieť zvonku. Samozrejme pre mňa tiež bude dobré vedieť, čo si o tom myslí Seb," uviedol bezprostredne po pretekoch Schumacher. "Je pre mňa veľmi dôležitý ako priateľ. Ale obaja sme aj pretekári," povedal o Vettelovi.

Nemohol sa vypariť do vzduchu

Podľa iného bývalého nemeckého pilota F1 Ralfa Schumachera mali vinu na nehode obaja. "Mick to tam musel skúsiť, ale trochu zaváhal. To nemusel, bola to jeho zákruta," uviedol strýko mladšieho z pilotov. Vettel mal podľa neho dávať väčší pozor. "Musí sa tiež občas pozrieť do zrkadla, Mick sa predsa nemohol vypariť do vzduchu," povedal mladší brat Michaela Schumachera, ktorý sa neobjavil na verejnosti od vážnej nehody na lyžiach v decembri roku 2013.

Premiérovú Veľkú cenu Miami vyhral holandský šampión Max Verstappen z Red Bullu pred monackým lídrom MS Charlesom Leclercom z Ferrari.

Viac o téme: Sebastian Vettel Ralf Schumacher F1 Mick Schumacher Haas Aston Martin Veľká cena Miami
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Formula 1
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy