Bizarný prípad! Odvolaný tréner Schalke bude mať zmluvu na ďalší rok, zarobí trikrát viac

Bývalý tréner Schalke Dimitrios Grammozis po zápaseBývalý tréner Schalke Dimitrios Grammozis po zápase Zdroj: SITA/Friso Gentsch/AP

GELSENKIRCHEN - Z rýchleho návratu futbalistov Schalke 04 do nemeckej ligy sa môže radovať aj tréner Dimitrios Grammozis, aj keď bol v marci z mužstva odvolaný. V zmluve mal totiž klauzulu, že v prípade postupu sa jeho kontrakt automaticky predĺži.

Navyše si finančne výrazne polepší. Podľa nemeckých médií sa jeho mzda zdvihne zo 600.000 eur ročne na trojnásobok, hoci Schalke povedie v bundeslige niekto iný.

"Áno, jeho zmluva bude predĺžená. Ale má tiež svoj podiel na postupe a zaslúži si veľkú vďaku," povedal športový riaditeľ Schalke Rouven Schröder televíznej stanici Sky. Po budúcej sezóne Grammozisov kontrakt vyprší.

Štyridsaťtriročný rodák z Wuppertalu prevzal mužstvo vlani v marci, kedy sa stal piatym trénerom Schalke v sezóne, ale pádu do druhej ligy nezabránil. Tento rok na začiatku marca bol odvolaný a nahradil ho Mike Büskens, ktorý s tímom vybojoval v posledných ôsmich zápasoch sedem víťazstiev. Sobotná výhra 3:2 nad St. Pauli spečatila okamžitý návrat tradičného klubu do bundesligy.

Viac o téme: Schalke 04 Dimitrios Grammozis
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy