Ostrovanom došla trpezlivosť: New York Islanders ukončil spoluprácu s trénerom Trotzom

Barry Trotz na lavičke New York IslandersBarry Trotz na lavičke New York Islanders Zdroj: SITA/AP/Noah K. Murray

NEW YORK - Hokejový klub New York Islanders predčasne ukončil spoluprácu s trénerom Barrym Trotzom. Vedenie účastníka zámorskej NHL tak reagovalo na neúčasť v tohtoročnej vyraďovacej fáze. V pondelok to potvrdil generálny manažér Lou Lamoriello.

Päťdesiatdeväťročný kormidelník mal pôvodne ostať na lavičke do konca nadchádzajúcej sezóny. So svojimi zverencami postúpil do vyraďovacej fázy v predošlých troch ročníkoch, pričom vlani a predvlani sa prebojovali do finále Východnej konferencie. V tejto fáze dvakrát nestačili na neskoršieho šampióna Tampu Bay Lightning.

Nedávno skončenú sezónu tímu, v ktorej zaň hral aj slovenský obranca Zdeno Chára, poznačilo niekoľko komplikácií. Klub ju zahájil trinásťzápasovou sériou na ľade súperov, keďže čakal na dokončenie svojho nového štadióna a následne jeho káder trápili mnohé zranenia a pozitívne prípady koronavírusu.

Trotz prišiel do tímu po výhre Stanleyho pohára s Washingtonom Capitals v roku 2018, predtým pôsobil v Nashville. S 914 víťazstvami v základnej časti je tretí najúspešnejší tréner v histórii súťaže. V súvislosti s jeho ďalším pôsobením sú v hre Philadelphia, Detroit či Winnipeg. Informácie priniesla agentúra AP.

Viac o téme: New York Islanders Barry Trotz Lou Lamoriello
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy