Vojna na Ukrajine vplýva aj na futbal: Zmena pre Slovákov v Lige národov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/AP/Francisco Macia

BRATISLAVA - Európska futbalová únia (UEFA) potvrdila zmenu poradia zápasov Slovenska v C-divízii Ligy národov s Bieloruskom. Hostiteľom prvého duelu, ktorý je na programe 3. júna v Novom Sade, bude Bielorusko, odveta sa odohrá 25. septembra v Trnave.

Ku zmene poradia zápasov prišlo po invázii Ruska na Ukrajinu, ktorú podporuje Bielorusko. Podľa pôvodného rozpisu sa mal hrať prvý vzájomný duel novej edície LN na Slovensku, sankcie však hrací plán pozmenili.

"Rešpektujúc zásadné postoje štátnych autorít sme riešili vzájomné zápasy s Bieloruskom. Pri rokovaniach s tamojším futbalovým zväzom sme našli riešenie v podobe výmeny poradia zápasov, zaslali sme spoločnú žiadosť na UEFA, ktoré nám v pondelok 9. mája tento krok odsúhlasila," povedala pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ) riaditeľka medzinárodného oddelenia Lenka Gazdíková.

Súčasťou žiadosti bolo aj určenie dejiska prvého zápasu, keďže Bielorusko nemôže hrať domáce stretnutia na svojom území. "Hrať sa bude v srbskom Novom Sade o 20.45 h, zdôrazňujem, že bez divákov, keďže Bielorusko musí hrať domáce stretnutie pred prázdnymi tribúnami," uviedla Gazdíková.

Slovensko odohralo s Bieloruskom doteraz tri vzájomné stretnutia s bilanciou dve výhry, jedna prehra a skóre 7:2.

Viac o téme: UEFA Bielorusko Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy