VIDEO Hancko po trénerovi príde aj o hviezdneho kapitána: Najzásadnejší dôvod je celkom jednoduchý

Kapitán Sparty Bořek Dočkal a Dávid Hancko v pozápasovom objatíKapitán Sparty Bořek Dočkal a Dávid Hancko v pozápasovom objatí Zdroj: Profimedia

PRAHA - Kapitán futbalovej Sparty Bořek Dočkal ukončí po sezóne v tridsiatich troch rokoch hráčsku kariéru. Posledný zápas odohrá 18. mája vo finále domáceho pohára proti Slovácku. Bývalý reprezentačný stredopoliar Česka o tom informoval vo videu na klubovom twitteri.

"Chcel by som oznámiť že finále pohára na Slovácku bude môj posledný zápas profesionálnej kariéry" povedal Dočkal. "Keď som vstupoval do tejto sezóny, z veľkej časti som vedel, že je dosť pravdepodobne posledná. Najzásadnejší dôvod je celkom jednoduchý. Cítim, že už nebudem hrať lepšie, než som bol zvyknutý na nejakú svoju úroveň a dosť možno ani nie na rovnakej úrovni, na akej by som chcel hrať. To je pre mňa tá chvíľa poďakovať, rozlúčiť sa a nesnažiť sa preťahovať niečo za každú cenu," konštatoval Dočkal.

Slávistický odchovanec získal dva tituly, po jednom s Libercom a so Spartou, s ktorou dvakrát triumfoval aj v domácom pohári a raz aj v Superpohári. S Pražanmi sa môže rozlúčiť ziskom ďalšej trofeje. Ešte predtým sa v stredu na Letnej rozlúči so sparťanskými fanúšikmi v ligovom dueli 4. kola nadstavbovej skupiny o titul proti Slovácku. Spartu však už nepovedie tréner Pavel Vrba, ktorého klub po hladkej prehre v Plzni odvolal. Mužstvo bude do konca sezóny dočasne trénovať Michal Horňák.

Vďačný za roky v Sparte

"Na Letnej som toho zažil naozaj veľa, odohrali sme tu nezabudnuteľné zápasy. Cítim sa tu naozaj dobre a niektoré zážitky vo mne zostanú celý život," uviedol Dočkal. "Pristalo by sa týmto poďakovať jednak klubu a ľuďom v ňom za tie roky, ktoré som tu mal možnosť stráviť, fanúšikom za ich podporu a za to, že vďaka nim sa vzťah ku klubu za tie roky neustále prehlboval a v neposlednom rade samozrejme aj rodine. Som všetkým vďačný za to, že som tie roky v Sparte mohol stráviť a vážim si to," dodal.

Kapitán Sparty Bořek Dočkal Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

V českej reprezentácii, v ktorej robil aj kapitána, odohral Dočkal 43 zápasov a strelil sedem gólov. Vyskúšal si aj štyri zahraničné angažmány. Hral za Konyaspor, Rosenborg, Philadelphiu a čínsky klub Che-nan Ťien-jie.

Venovať sa naplno rodine

Po konci kariéry sa chce venovať rodine. "Veľa so mnou cestovala, prispôsobila sa mojej kariére, bol som tiež často preč z domu. Teraz chcem byť pri výchove chlapcov a prežiť s najbližšími veľa zážitkov," vyhlásil Dočkal.

"Viem, že chcem z futbalu úplne odísť na nejakú dobu. Aj kvôli tomu, aby som zistil, či futbal je to, čím chcem tráviť ďalšiu časť života, alebo to stačilo za tie roky. Predsa len je to veľká časť života, ktorú som futbalom strávil. Strašne ma to baví a som šťastný, že som futbalom mohol toľko rokov z rôznych dôvodov stráviť.Ale stále je to len futbal, sú aj dôležitejšie veci v živote. Pre vývoj človeka je dôležité skúsiť aj iné veci a vidieť ich z iného pohľadu. Až budúcnosť sama ukáže, či by som chcel do futbalu zasahovať ďalej v inej pozícii," vysvetlil Dočkal.

Viac o téme: AC Sparta Praha Bořek Dočkal Dávid Hancko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/AC Sparta Praha
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy