Slovensko je na MS siedmym najväčším favoritom: Českí bookmakeri veria najviac Kanaďanom

Slovenskí hokejisti počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie pred MS vo FínskuSlovenskí hokejisti počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie pred MS vo Fínsku Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

PRAHA - Slovenskí hokejisti sú podľa českých bookmakerov siedmimi najväčšími favoritmi nadchádzajúcich majstrovstiev sveta. Najväčšími adeptmi na zlato zo šampionátu, ktorý sa začne v piatok vo Fínsku, sú podľa stávkových kancelárií, ktoré oslovila ČTK, obhajcovia titulu Kanaďania.

Český tím vstupuje prvýkrát do MS pod vedením zahraničného kouča a výber Fína Kariho Jalonena má na víťazstvo kurzy 5,75:1 až 7,5:1. Viac ako polovica doterajších vkladov u našich susedov na víťazstvo smeruje na Česko, ktoré vyhralo posledné dva turnaje Euro Hockey Tour pred MS. Kurz na Slovensko je v Česku 23:1 až 34:1.

Najväčším favoritom je Kanada

Najväčším favoritom je podľa stávkových kancelárií Kanada (3,2:1 – 3,7), ktorú tesne nasledujú domáci Fíni (4:1 – 4,6:1) a za nimi sú švédski hokejisti (5,5:1). Čiernym koňom turnaja je podľa bookmakerov tím Švajčiarska.

Stávky na minuloročné hokejové majstrovstvá sveta v Lotyšsku dosiahli v českých stávkových kanceláriách zhruba 1,7 miliardy korún. V roku 2020 sa MS nekonali a o rok skôr dosiahli na MS na Slovensku pre tamokšie stávkové kancelárie príjmy zo stávok rekordných 1,8 miliardy korún. Rekordnou športovou stávkovou udalosťou bolo futbalové MS 2018 v Rusku s objemom 2,5 miliardy korún.

Viac o téme: Slovensko Česko Kanada MS v hokeji
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy