Manželky anglických futbalistov skončili na súde: Vardyová zažalovala Rooneyovú za ohováranie

Wayne Rooney a jeho manželka ColeenWayne Rooney a jeho manželka Coleen Zdroj: SITA/AP/Victoria Jones/PA

LONDÝN - V Londýne dnes začal predovšetkým bulvárnymi médiami ostro sledovaný súd medzi manželkami bývalých anglických futbalových reprezentantov. Rebekah Vardyová zažalovala za ohováranie Coleen Rooneyovú, ktorá ju obvinila z odovzdávania informácií z jej súkromného instagramového účtu denníka The Sun.

Manželka bývalej hviezdy Manchestru United a reprezentácie Waynea Rooneyho uviedla, že úmyselným zverejňovaním nepravdivých správ chcela zistiť, kto odovzdáva jej privátne informácie bulvárnej tlači. V príspevku na sociálnych sieťach následne označila za vinníka manželku útočníka Leicesteru Jamieho Vardyho, pretože údajne pre pozeranie svojich instagramových stories zablokovala všetky ostatné účty okrem toho patriaceho Vardyovej.

Súdne pojednávanie oboch celebrít si v médiách vyslúžilo prezývku "Wagatha Christie". Slovná hračka kombinuje v britskej tlači hojne používanú skratku WAG - wives and girlfriends (manželky a priateľky) - a narážku na detektívne schopnosti Rooneyovej.

Právnik Vardyovej Hugh Tomlinson tvrdí, že jeho klientka nemala inú možnosť ako žalobu, aby "dokázala svoju nevinu a ochránila svoju povesť." S Rooneyovou sa vraj pokúšala dohodnúť, tá ale odmietla svoj obviňujúci príspevok stiahnuť. Vardyová trvá na tom, že informácie tlače neodovzdávala.

Súd by mal trvať zhruba týždeň. Popri Rooneyovej by mal vypovedať aj jej manžel Wayne, ktorý trénuje druholigové Derby County.

Viac o téme: Wayne Rooney Jamie Vardy
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy