Francúzsky majster sveta a Európy vyzdvihol Benzemu: Je najlepšou deviatkou v histórii Realu Madrid!

Karim Benzema premenil penaltu v nadstavenom časeKarim Benzema premenil penaltu v nadstavenom čase Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

BRATISLAVA - Bývalý francúzsky reprezentant Christian Karembeu sa vyjadril na adresu Karima Benzemu, ktorého označil za najlepšiu útočnú ´deviatku´ v histórii Realu Madrid.

Rodák z Lyonu patrí momentálne medzi najväčšie opory španielskeho klubu. Vo veku 34 rokov dokazuje svoje ohromné skúsenosti a strelecké kvality, ktoré Realu pomohli vystrieľať majstrovský titul. Karembeu vzdal poklonu vo výbornej forme hrajúcemu Benzemovi.

"Je najlepšou deviatkou v histórii Realu Madrid. Nemal to jednoduché, pretože pri jeho začiatkoch bol v klube Cristiano Ronaldo či Gonzalo Higuaín. Vždy bol v ich tieni, ale teraz je Karim Benzema lídrom nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Je kompletný útočník," uviedol Karembeu.

Majster sveta z roku 1998 a majster Európy z roku 2000 prezradil svoj názor aj na spoluprácu medzi Benzemom a Kylianom Mbappém, ktorý je spájaný s možným príchodom do Madridu. "Sú neskutoční, keď spolu hrajú za národný tím. Mohli sme to vidieť v Lige národov, kde sa na ihrisku neustále hľadali. Pre súperov sú veľkou hrozbou. Keď vidím Benzemu a Mbappého, pripomínajú mi Maradonu a Burruchagu."

Viac o téme: Real Madrid Karim Benzema
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy