Ďalšia zmena v Lige majstrov? UEFA uvažuje o predsezónnom turnaji len pre štyri kluby

Prezident Európskej futbalovej únie Aleksander ČeferinPrezident Európskej futbalovej únie Aleksander Čeferin Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

VIEDEŇ - Únia európskych futbalových asociácií (UEFA) uvažuje o usporiadaní predsezónneho turnaja pre štyroch účastníkov Ligy majstrov. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

UEFA sa k tomu údajne odhodlala po tom, ako neuspela s návrhom, že by Ligu majstrov zakončilo tzv. Final Four. Podobným formátom semifinále na jedno stretnutie a finále sa už hralo pred dvoma rokmi v Lisabone v čase pandémie koronavírusu.

Podľa AP sa však UEFA nápadu na Final Four nevzdala a od predsezónneho turnaja si sľubuje, že otestuje, aký bude ohlas medzi klubmi. A predovšetkým by si únia mohla vyskúšať usporiadanie takéhoto podujatia mimo Európy.

Víťaz Ligy majstrov si nezahrá o európsky Superpohár

O tom, ktoré celky by sa turnaja zúčastnili, zatiaľ predstavitelia UEFA nerokovali. Pravdepodobne by to však znamenalo koniec účasti víťaza Ligy majstrov v európskom Superpohári, v ktorom by nanovo proti sebe mali hrať šampióni Európskej ligy a novej Konferenčnej ligy.

Viac o téme: UEFA Liga majstrov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy