VIDEO Basketbalisti Memphisu zvíťazili nad Golden State, Boston nestačil na Milwaukee

Hráč Memphisu Grizzlies John Konchar smečuje na kôšHráč Memphisu Grizzlies John Konchar smečuje na kôš Zdroj: TASR/AP/Karen Pulfer Focht

MEMPHIS - Basketbalisti Memphisu zvíťazili v noci v piatom stretnutí 2. kola play off NBA nad Golden State vysoko 134:95. Stav semifinálovej série Západnej konferencie aj vďaka trojici 21-bodových strelcov znížili na 2:3, šiesty duel je na programe v piatok o 22.00 SELČ na palubovke Warriors.

Desmond Bane, Jaren Jackson a Tyus Jones zaťažili konto súpera 21 bodmi. Grizzlies ťažili z výborného vstupu do zápasu, po úvodnej štvrtine viedli rozdielom 10 bodov a do polčasu ešte navýšili náskok na 27 bodov.

Boston podľahol doma obhajcovi titulu Milwaukee 107:110. Bucks delí už len krok od postupu, v sérii vedú 3:2. Leví podiel na ich čerstvom triumfe mal Jannis Antetokunmpo, ktorý zaznamenal 40 bodov a 11 doskokov. "Cítil som sa dobre. Lopta ma poslúchala, vychádzala mi streľba, veril som si. Som rád, že som pomohol tímu k dôležitému víťazstvu," citovala DPA Antetokunmpa.