Zvolen hlási posily: Bryndziari získali útočníka z českej ligy aj odchovanca do brány

Marek HeclMarek Hecl Zdroj: hc-olomouc.cz

ZVOLEN - Hokejový klub HKM Zvolen podpísal zmluvy s útočníkom Marekom Heclom a brankárom Romanom Petríkom. Dvadsaťsedemročný brankár je odchovanec Zvolena, za ktorý debutoval v sezóne 2014/15. Neskôr pôsobil v druholigovej Skalici a následne v extralige.

Dvadsaťsedemročný brankár je odchovanec Zvolena, za ktorý debutoval v sezóne 2014/15. Neskôr pôsobil v druholigovej Skalici a následne v extralige. Tri sezóny strávil v HC Detva a aj keď si v sezóne 2019/20 "odskočil" do rodného Zvolena na päť zápasov, tak v Detve odchytal dokopy 106 zápasov. Posledný ročník odohral v Prešove.

Na snímke sprava brankár Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hecl prišiel do Zvolena po ročnom pôsobení v Pardubiciach, kde nazbieral 13 bodov v 43 zápasoch. Predtým pôsobil 24-ročný útočník v Trenčíne, v sezóne 2019/20 si pripísal 46 bodov v 51 zápasoch a bol najproduktívnejším útočníkom tímu.

"Po príchode na Slovensko som mal viacero dobrých ponúk, ale rozhodol som sa pre Zvolen, pretože viem, že tento tím bude hrať opäť o tie najvyššie priečky a to je pre mňa veľmi dôležité. Veľmi dlho som nad ponukou Zvolena nerozmýšľal, pretože som cítil, že je to pre mňa ten správny klub. Mal som aj informácie z môjho okolia o klube a všetky boli len pozitívne," povedal pre oficiálnu stránku HKM.

Viac o téme: HKM Zvolen Roman Petrík Marek Hecl
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy