Ajax odštartuje novú kapitolu bez ten Haga: Holandský majster predstavil náhradu za úspešného kouča

Alfred SchreuderAlfred Schreuder Zdroj: Profimedia

AMSETRDAM - Holandský tréner Alfred Schreuder z FC Bruggy povedie futbalistov Ajaxu Amsterdam. Na lavičke nahradí úspešného kouča Erika ten Haga, ktorý sa dohodol s Manchestrom United. Už istý holandský šampión potvrdil dohodu s belgickým klubom a Schreuderom vo štvrtok na svojej oficiálnej stránke.

Štyridsaťdeväťročný bývalý stredopoliar podpísal kontrakt do 30. júna 2024 s opciou na predĺženie zmluvy na tretiu sezónu. Ako asistent Ten Haga pôsobil v ročníku 2018/2019, keď Ajax získal domáce double a postúpil do semifinále Ligy majstrov. Potom bol hlavný tréner Hoffenheimu a asistent Ronalda Koemana v FC Barcelona. Bruggy vedie od januára 2022 a figuruje s nimi na čele skupiny o titul v belgickej lige.

Je to obrovská česť

"Stať sa hlavným koučom Ajaxu je česť a obrovská príležitosť, ktorú schmatnem oboma rukami. Teším sa na návrat do klubu, v minulosti som si užil tunajšie pôsobenie. Dúfam, že atraktívnym futbalom si vybojujeme trofeje. Chceme nastaviť rovnováhu medzi skúsenými špičkovými hráčmi a veľkými talentmi. Najprv však chcem úspešne dokončiť sezónu v Bruggách a rozlúčiť sa ziskom titulu. Je to pre mňa veľmi dôležité a urobím pre to všetko, čo bude v mojich silách," povedal Schreuder.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Alfred Schreuder
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy