VIDEO Nezastaviteľná Swiateková v Ríme natiahla neuveriteľnú šnúru, Jabeurová na víťaznej vlne

Iga Swiateková počas turnaja v RímeIga Swiateková počas turnaja v Ríme Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

RÍM - Svetová jednotka Iga Swiateková predĺžila na antukovom turnaji v Ríme svoju víťaznú sériu na WTA Tour už na 25 zápasov. Poľská tenistka dnes v 3. kole na Foru Italicu porazila 6:4, 6:1 jednu zo svojich predchodkýň na svetovom tróne Viktóriu Azarenkovú z Bieloruska.

Obhajkyňa titulu Swiateková mala s Azarenkovou prácu predovšetkým v prvom sete, ktorý trval 80 minút. Tridsaťdvaročná Bieloruska viedla 3:0, potom ale o dvanásť rokov mladšia favoritka set otočila a dokráčala k postupu do štvrťfinále.

Po triumfoch v Dohe, Indian Wells, Miami a Stuttgarte sa usiluje Šwiateková o piate turnajové víťazstvo za sebou. Dlhšiu sériu ako aktuálne varšavská rodáčka mala naposledy Američanka Serena Williamsová, ktorá na prelome sezón 2014 a 2015 vyhrala 27 zápasov v rade.