Kapitán Slovana šokovaný správou zo zámoria: Gratulácia k titulu od hviezdy NHL!

Michal Sersen a Sidney CrosbyMichal Sersen a Sidney Crosby Zdroj: TASR/AP/Gene J. Puskar, Henrich Mišovič, Koláž Športky

BRATISLAVA - Hokejisti bratislavského Slovana sa mohli v sezóne, v ktorej klub oslavoval sté výročie od svojho vzniku, tešiť z majstrovského titulu. Jednou z hlavných postáv belasých bol ich kapitán Michal Sersen, ktorý k zisku rekordného bratislavského titulu dostal mnoho gratulácií, no jedna náramne prekvapila. Dostal ju totiž spoza veľkej mláky od jednej z najväčších hviezd NHL - Sidneyho Crosbyho.

Boli spoluhráči

Len málokto zrejme vie, že kapitán Slovana a Pittsburghu Penguins boli kedysi spoluhráčmi. Sersen obliekal s Kanaďanom rovnaký dres v juniorských kategóriach Pittsburghu. Rodák z Gelnice bol do NHL draftovaný v roku 2004 a kontakty medzi obidvoma hráčmi pretrvávajú až dodnes. 

Brankár Slovana priateľ Crosbyho sestry

"Sidney Crosby mi aj teraz, po našom triumfe, napísal krátku správu. Kukal som na ten mobil, že kto mi píše z amerického čísla a nakoniec to bol Sid. Mám mu poslať jednu hokejku, lebo brankár, ktorý nám chytal (Anthony Peters), chodí s jeho sestrou. Sidovu sestru spoznal, keď mala ešte asi iba dvanásť rokov. Ale správa od neho ma naozaj potešila," uviedol zaujímavú story kapitán Slovana v podcaste Boris a Brambor.

"V Pittsburghu som bol chvíľu aj so Žigom Pálffym. On tam vtedy končil a ja som bol v kempe. Žigo mi vtedy povedal, že Crosbyho po desiatich zápasoch pošlú do juniorky a bude dobre. Mediálny humbuk totiž Žigo nikdy nemal rád. Nuž a Sid nakoniec urobil vo svojej prvej sezóne v NHL 102 bodov, takže asi sa môžeme zhodnúť na tom, že je to naozaj výnimočný hokejista," uviedol ešte v podcaste na adresu Crosbyho Sersen. 

Viac o téme: Sidney Crosby Michal Sersen HC Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky, Podcast Boris a Brambor

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy