Nadalova účasť na Roland Garros v ohrození: Noha zase bolí ako čert!

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

RÍM - Chronické problémy s ľavou nohou sužujú Rafaela Nadala v najobľúbenejšej časti sezóny. Desať dní pred útokom na 14. titul z Roland Garros aj celkovo dvadsiatydruhý z grandslamov španielsky tenista po bolestivom vyradení z Masters v Ríme povedal, že sa pokúsi urobiť všetko, čo bude v jeho silách, aby na antuke v Paríži bol konkurencieschopný.

"Nie som zranený. Som hráč žijúci so zranením. Tak to je," povedal Nadal po prehre už v treťom kole s Kanaďanom Denisom Shapovalovom. Vo štvrťfinále v Ríme bude antukový kráľ chýbať iba druhýkrát v kariére a prvýkrát po 14 rokoch. Desaťkrát Nadal tamojší turnaj vyhral.

Rafael Nadal Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

Vo štvrtkovom večernom zápase so Shapovalovom ho však od druhého setu limitovalo opäť zranenie nohy, kvôli ktorému musel ukončiť minulú sezónu už v auguste. Do tej tohtoročnej vstúpil sériou 20 výhier, vďaka ktorej získal tri tituly vrátane Australian Open. Potom ho ale zastavilo zlomené rebro.

"Noha zase bolí ako čert. Začalo sa to v polovici druhého setu, a potom sa s tým už nedalo hrať. Ale nechcem znižovať Denisovo víťazstvo, odviedol dobrú prácu," povedal Nadal. Či bude fit pre Paríž, netuší. "Výzvou sú pre mňa už len každodenné tréningy. Vezmem si so sebou do Paríža svojho doktora. Ale fakt neviem, čo bude za pár dní alebo za týždeň," dodal neisto.

Rafael Nadal Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

Viac o téme: Rafael Nadal
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy