Lewandowski definitívne na odchode z Bayernu: Poľský kanonier s klubom nepredĺži zmluvu

Poľský útočník Robert LewandowskiPoľský útočník Robert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Dmitri Lovetsky

MNÍCHOV - Poľský futbalista Robert Lewandowski definitívne nepredĺži kontrakt s Bayernom Mníchov, ktorý mu platí do leta 2023. Športový riaditeľ nemeckého klubu Hasan Salihamidžič to potvrdil v sobotu pred stretnutím záverečného 34. bundesligového kola vo Wolfsburgu. Vylúčil však, že by úradujúci majster pustil 33-ročného kanoniera už toto leto, hoci o rok zaňho nedostane žiadnu prestupovú čiastku.

Lewandowski sa po vypršaní zmluvy stane voľným hráčom a intenzívne sa špekuluje, že by mohol zamieriť do FC Barcelona. "Lewa mi povedal, že nemieni prijať našu ponuku na predĺženie kontraktu a že chce odísť z nášho klubu. V budúcnosti si chce vyskúšať iné pôsobisko. Má však zmluvu do leta budúceho roka a to je fakt. Náš postoj bol v tomto vždy jasný," povedal Salihamidžič pre Sky TV.

Podľa portálu Sport1 sa už Poliakov agent Pini Zahavi ústne dohodol s Barcelonou na kontrakte na tri roky. Španielske noviny Sport informovali, že Bayern znížil svoju požiadavku na 35 až 40 miliónov eur, zatiaľ čo podľa periodika Mundo Deportivo môže suma narásť v prípade záujmu ďalších klubov. Vyššia čiastka by bola pre Kataláncov problém vzhľadom na ich dlhy. "Povedal som Salihamidžičovi, že o tom budeme musieť uvažovať, ak príde ponuka. Potrebujeme nájsť riešenie vhodné pre obe strany. Obidve musia myslieť na budúcnosť, počkajme a uvidíme, čo príde," uviedol Lewandowski.

Viac o téme: Robert Lewandowski Bayernm
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy