Derby pražských S zvládla lepšie Sparta, Plzeň v ligovej derniére zdolala Ostravu

Kapitán Sparty Bořek Dočkal (vľavo) a Dávid Hancko (vpravo)Kapitán Sparty Bořek Dočkal (vľavo) a Dávid Hancko (vpravo) Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Viktorie Plzeň sa rozlúčili s majstrovskou sezónou nedeľňajším víťazstvom 1:0 nad Baníkom Ostrava v 5. kole českej ligy v skupine o titul. V bránke Viktorie dostal od začiatku šancu Marián Tvrdoň, ktorý si udržal čisté konto. V derby pražských S zvíťazila Sparta na ihrisku Slavie 2:1.

Česká liga - 5. kolo skupiny o titul:
Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Gól: 42. Beauguel (z 11 m)
/M. Tvrdoň odchytal celý zápas, M. Trusa bol na lavičke náhradníkov - V. Budinský odchytal celý zápas, L. Almási hral do 76. minúty/

Slavia Praha - Sparta Praha 1:2 (1:1)
Góly: 39. Ševčík - 20. Čvančara, 83. Hložek, ČK: 90.+1 Plavšič - 78. Wiesner
/D. Hancko odohral celý zápas, L. Haraslín nastúpil v 71. minúte + ŽK, D. Holec (všetci Sparta) bol na lavičke náhradníkov/

1. FC Slovácko - Hradec Králové 3:0 (1:0)
Góly: 29. Daníček (z 11 m), 52. Kohút, 80. Vecheta
/P. Šimko odohral celý zápas, M. Tomič nastúpil v 60. minúte - E. Prekop hral do 59. minúty/

Viac o téme: Sparta Praha Slavia Praha