Outsider z Rakúska velebí senzačný triumf nad hokejovým Goliášom z Česka: Chápe to niekto?

Víťazné oslavy na lavičke Rakúska po senzačnom triumfe nad ČeskomVíťazné oslavy na lavičke Rakúska po senzačnom triumfe nad Českom Zdroj: SITA/AP/Vesa Moilanen/Lehtikuva

TAMPERE - O senzačnom víťazstve rakúskeho tímu nad "hokejovým Goliášom" píšu médiá v Rakúsku po tom, čo Rakúšania v úlohe outsidera dnes na majstrovstvách sveta porazili českých hokejistov 2:1 po samostatných nájazdoch.

"Chápe to niekto? Budeme potrebovať chvíľku na to, aby sme si uvedomili, že sme zvíťazili nad číslom sedem vo svete hokeja," uviedol portál denníka Der Standard v on-line spravodajstve s narážkou na pozíciu českého tímu vo svetovom rebríčku. Rakúsko je sedemnáste.

Der Standard píše o hviezdnej hodine rakúskeho hokeja a portál bulvárneho magazínu Kronen Zeitung o "dosiaľ najväčšom hrdinskom kúsku súčasných majstrovstiev sveta". "Víťazstvo nad jednou z hokejových veľmocí (aj keď po samostatných nájazdoch). Proti Česku, šesťnásobnému majstrovi sveta, ktoré sa (Rakúsku) ešte nikdy poraziť nepodarilo," uvádza portál denníka Der Standard.

Brankár Bernhard Starkbaum a Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Vesa Moilanen/Lehtikuva

Čestná porážka pre nich nebola dosť dobrá

Rakúsko na súčasných majstrovstvách už druhýkrát bodovalo proti družstvu svetovej úrovne, píše internetové vydanie denníka Kurier. Šéf tímu Roger Bader a jeho asistenti sa pritom pustili do poriadneho rizika: necelú minútu pred koncom hry odvolali brankára Bernharda Starkbauma a namiesto neho poslali na ľad šiesteho hráča. "Čestná porážka 0:1 pre nich nebola dosť dobrá," podotýka Kurier s tým, že riziko sa vyplatilo, pretože Rakúšanom sa podarilo vyrovnať.

Portál verejnoprávnej rozhlasovej a televíznej stanice ÖRF zhodnotil, že v hre Čechov bola vidieť istá nerozhodnosť, prácu s outsiderom si predstavovali nijako. Aj keď vedeli, že za menej ako 24 hodín si zmerajú sily s ďalším protivníkom, Nórskom, bojovali Rakúšania zaryto až do záverečnej sirény riadnej hracej doby aspoň o remízu a jeden bod. Ale keď sa po bezgólovom predĺžení podarilo pri nájazdoch brankárovi Starkbaumovi odraziť všetky pokusy Čechov, "dosiahlo české vytriezvenie a červeno-bielo-červený historický úspech dokonalosť", píše orf.at.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Česko Rakúsko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: IIHF
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy