Prešovčania majú o brankárskom poste jasno: Bespalov zostáva v klube na poste jednotky

Na snímke prekonaný brankár Nikta Bespalov (HC Grotto Prešov), vpravo Lukáš Hamráček (HK Spišská Nová Ves) v samostanom nájazde Na snímke prekonaný brankár Nikta Bespalov (HC Grotto Prešov), vpravo Lukáš Hamráček (HK Spišská Nová Ves) v samostanom nájazde Zdroj: TASR/Milan Kapusta

PREŠOV - Hokejisti HC Grotto Prešov vstúpia do hokejovej sezóny 2022/2023 s brankárskou trojicou Nikita Bespalov, Eugen Rabčan, Kristián Adamko. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Pre 34-ročného Rusa Bespalova pôjde o druhú sezónu v prešovskom tíme. V ročníku 2021/2022 bol brankárska jednotka tímu a v rovnakej pozícii by mal byť aj v nasledujúcej sezóne. Počas prvej sezóny v slovenskej extralige odchytal 47 zápasov, v ktorých dosiahol 92,24-percentnú úspešnosť zákrokov, priemer 2,98 inkasovaného gólu na zápas a trikrát vychytal čisté konto.

Nová tvár v bránkovisku prešovského tímu je 20-ročný Rabčan. V najvyššej slovenskej súťaži debutoval v drese Banskej Bystrice, za ktorú nastúpil do 7 stretnutí. Dosiahol v nich 88,78-percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 3,74 inkasovaného gólu na zápas.

Kristián Adamko bol v ročníku 2021/2022 v pozícii brankárskej trojky prešovského tímu. Sezónu strávil prevažne v tretej najvyššej súťaži v drese Detvy. V extralige debutoval v 30. marca 2022, keď odchytal štyri minúty proti Slovanu Bratislava.

Viac o téme: Nikita Bespalov Eugen Rabčan HC Grotto Prešov Kristián Adamko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/HC Grotto Prešov
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy