Michalovce v Trenčíne len remizovali, Liptáci si napriek prehre zahrajú baráž o EKL

Hráč MFK Zemplín Michalovce Takuto Ošima a hráč AS Trenčín Philip Elayo AzangoHráč MFK Zemplín Michalovce Takuto Ošima a hráč AS Trenčín Philip Elayo Azango Zdroj: TASR - Roman Hanc

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín remizovali v 10. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie s MFK Michalovce 2:2.

Trenčania sa ujali vedenia v 25. minúte, keď Azango prihral Kupusovičovi a ten aj s prispením Ranka prekonal Kožuchara. Michalovčania následne zvýšili aktivitu a v 41. minúte sa dočkali vyrovnania. keď Marcin prestrelil Ilieva. V 50. minúte už hostia viedli, keď po rohu Kotulu sa hlavou presadil Valanakis.Trenčania však odpovedali zásluhou striedajúceho Soaresa, ktorý v 71: minúte obišiel Kožuchara a zakončil do odkrytej bránky.

AS Trenčín - MFK Michalovce 2:2 (1:1)
Góly: 25. Kupusović, 71. Soares – 41. Marcin, 50. Volanakis II, ČK: 90+3. Kožuchar (Michalovce)

Trenčín: Iliev – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainović (84. Zubairu) – Azango, Kadák (72. Kmeť), Ibrahim (46. Lavrinčík), Tučný (63. Soares) – Kupusović (62. Ikoba)

Michalovce: Kožuchar – Magda, Ranko (C) (46. Vaško), Volanakis II – Kotula, Shimamura (90+2. Záhradník), Oshima (90+1. Ntosis, 90+4. Száraz), M. Begala, Mendez – Yilmaz (68. Žofčák), Marcin.

L. Mikuláš bude napriek prehre so Z. Moravcami hrať baráž o EKL

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš obsadili vo Fortuna lige 2021/22 konečnú 8. priečku a budú hrať baráž o Európsku konferenčnú ligu. V sobotnom zápase záverečného 10. kola skupiny o udržanie sa síce prehrali doma s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:2, no do karát im zahral výsledok Michaloviec, ktoré nedokázali získať tri body v Trenčíne.

Liptákom sa nečakane otvorila šanca postúpiť do baráže o EKL, keď sa Sereď neodvolal voči odobratiu licencie. Zlatým Moravciam už v záverečnom kole o nič nešlo, no napriek tomu dokázali na ihrisku motivovaného súpera získať všetky body. Od úvodu hrali bezstarostne, aktívny Horák mohol otvoriť skóre už po 15. min, no brankár Luksch včas vybehol a zmaril mu šancu. Horák sa dočkal v 25. min, po akcii, ktorá začala už od brankára hostí Lukáča.

Domáci mohli vyrovnať v 57. min, no Pavúk tesne minul bránu. Liptáci v záverečnej štvrthodine zvýšili aktivitu, hlavičku Šindelářa však Lukáč kryl. Tri minúty pred koncom sa však vyhol ofsajdovej pasci Kyziridis a rozhodol o troch bodoch pre hostí, ktoré domácich však napokon nemrzeli.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:2 (0:1)
Góly: 25. Horák, 87. Kyziridis. ŽK: Gerát - Duga. Rozhodovali: Ziemba - Kmec, Košecký, 487 divákov

L. Mikuláš: Luksch - Krčík, Šindelář, Filinský, Pavúk - Gerát, Václavik (71. Matoš) - Kačerík (46. Flak), Staš (46. Pinte), Švec (71. Bielák) - Andrič (46. Voško)

ViOn: Lukáč – Suľa, Bednár, Menich (77. Chren), Čoka - Ďubek (88. Jibril), Duga, Kolesár (78. Haspra), Sloboda, Kyziridis - Horák (63. Grozdanovski)

Pohronie doma zdolali Senicu

Futbalisti FK Pohronie zvíťazili v 10. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie nad FK Senica 1:0. Do zápasu vstúpili aktívne domáci futbalisti. Už v druhej minúte išli do vedenia, keď prihrávku Steinhübela zužitkoval v päťke bez prípravy Lačný. Následne to bola hra mačky s myšou. V senickej základnej zostave sa objavilo až sedem hráčov do 19 rokov, z toho dvaja sedemnásťroční a traja osemnásťroční. A bolo to badať. Dorastenci zo Záhoria sa iba bránili a čelili viacerým šanciam súpera. Ožvolda však hlavou mieril nad brvno, Klabník zakončoval tesne vedľa, tvrdú strelu Blahúta gólman Odráška zneškodnil, Steinhübel tečoval loptu do brvna a neuspel ani slabšou strelou z otočky z vnútra šestnástky. Lačný to vyskúšal razantnou strelou z priameho kopu, no pálil vedľa žrde a Steinhübelovi nevyšlo ani šikovné sa preštrikovanie v pokutovom území po technickom zakončení. Pred prestávkou to dvakrát vyskúšal tvrdými strelami Pajer z vyše dvadsiatich metrov, najprv mieril tesne vedľa a potom ho vychytal s veľkými problémami devätnásťročný Odráška.

Pohronie poslalo do druhého polčasu až štyroch nových hráčov, bolo stále aktívne, hralo sa v podstate na jednu bránku, ktorú tesne netrafil z priameho kopu z vyše dvadsiatich metrov Blahút a z neskôr ho z ľavej strany šestnástky napodobnil Sandal. Senica poslal na ihrisko aj šestnásťročného mladíka a vyslala prvú strelu v zápase v 57. minúte, Halcin z asi dvadsiatich metrov mieril tesne vedľa. Veľkú príležitosť mali hostia v 68. minúte. Loptu potiahol po ľavej strane Hegyi, prihral do šestnástky Surovému, ktorý zakončoval, ale loptu výborne zblokoval Kokovas. Domáci naďalej mali dominanciu, ale nepresne strieľali alebo loptu blokovali draví Záhoráci. Tí sa už osmeľovali smerom dopredu, no hlavičku Totku bez väčších problémov zlikvidoval Lé Giang a ďalšia hlavička Mihála bola nasmerovaná tesne nad brvno. A keďže sa nepresadil na opačnej strane ani aktívny Blahút, duel sa skončil chudobným víťazstvom Pohronia.

FK Pohronie – FK Senica 1:0 (1:0)
Gól: 2. Lačný. Rozhodovali: Ježík – Sluk, Vitko. ŽK: bez kariet. Diváci: 247.
Zostavy a striedania:

Pohronie: P. Lé Giang – Sanneh (61. F. Hašek), Pajer, Klabník (46. Štrba), Šimčák (46. Kokovas) – Blahút, Ožvolda, Bangala, Sandal – Lačný (46. Prachar), Steinhübel (46. Šmatlák)

Senica: Odráška – Stachovič, Mihál, Mašulovič, Jurka – Škodáček (61. Chlupík), D. Duda – Halcin, Totka, Surový – Hegyi (85. Keznikl)

Viac o téme: AS Trenčín MFK Tatran Liptovský Mikuláš FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble MFK Michalovce