VIDEO Napriek víťazstvu ťažká strata: Miami zvíťazilo v Bostone, prišlo však o lídra tímu

Bam Adebayo sa raduje z boduBam Adebayo sa raduje z bodu Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

BOSTON - Basketbalisti Miami Heat zvíťazili v treťom stretnutí finále Východnej konferencie play off NBA na palubovke Bostonu Celtics 109:103. Ujali sa tak vedenia v sérii 2:1 na zápasy. Víťazov viedol pivot Bam Adebayo s 31 bodmi a 10 doskokmi, domácim nestačilo ani 40 bodov Jaylena Browna. Klub z Floridy však môže mrzieť zranenie lídra Jimmyho Butlera, ktorý pre problémy s kolenom nenastúpil na druhý polčas.

Butler už z rovnakého dôvodu vynechal jeden duel 1. kola play off proti Atlante. "Nehralo sa mu to dobre, nedokázal ukázať svoju tradičnú výbušnosť. Už sa však s podobnými problémami dokázal predtým vyrovnať. Najbližšie dni ukážu, ako je na tom," informoval podľa AP tréner Miami Erik Spoelstra.

Celtics ani raz neviedli. Prehrávali aj o 25 bodov, no dokázali v záverečnej štvrtine znížiť na rozdiel jediného bodu. "V predchádzajúcom zápase nás zmlátili, ako keby sme im niečo ukradli. Hrali sme navyše doma. To muselo každého v tíme zobudiť," vysvetlil príčinu úspešného vstupu do stretnutia Adebayo.

Ústredný zakončovateľ Bostonu Jayson Tatum mal problémy s ramenom a nedarilo sa mu ani strelecky. Dal iba 10 bodov. "Šesť strát a žiaden kôš z poľa v druhom polčase, to sa nedá akceptovať. Musím hrať lepšie. Dnes som v tom spoluhráčov nechal," sebakriticky priznal Tatum.