VIDEO Lobotka v poslednom kole odohral celý zápas: Neapol uzavrel sezónu víťazstvom

Gólová radosť hráčov NeapoluGólová radosť hráčov Neapolu Zdroj: SITA/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

SPEZIA - Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zakončili sezónu v talianskej Serie A víťazstvom 3:0 na pôde Spezie. Už pred nedeľným stretnutím záverečného 38. kola bolo isté, že v tabuľke skončia na treťom mieste a v budúcej sezóne sa predstavia v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Neapol rozhodol o svojom triumfe už v prvom polčase. Vo 4. minúte ho poslal do vedenia Matteo Politano, ktorý zakončil sólo cez polovicu ihriska vydarenou strelou k žrdi. V 12. minúte rozhodca prerušil zápas pre násilné strety fanúšikov v hľadisku. Z domáceho kotla i zo sektoru hostí lietali predmety, situácia vygradovala, keď priaznivci SSC vnikli na ihrisko. Podľa agentúry AFP museli hráči oboch mužstiev upokojovať fanúšikov. Po 10 minútach sa situácia upokojila a rozhodca nechal pokračovať v hre.

Do prestávky skórovali za hostí ešte Piotr Zieliňski a Diogo Demme. SSC si v druhom polčase náskok udržiaval a napokon zavŕšil ročník štyrmi výhrami za sebou. Lobotka odohral za hostí celý zápas, domáci útočník David Strelec šancu v zostave Spezie nedostal a duel sledoval z lavičky náhradníkov.

Serie A - 38. kolo:
Spezia Calcio - SSC Neapol 0:3 (0:3)
Góly: 4. Politano, 25. Zieliňski, 36. Demme
/D. Strelec (Spezia) bol na lavičke náhradníkov - S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

Viac o téme: SSC Neapol Stanislav Lobotka Spezia Calcio