Pekaríkova Hertha sa zachránila v nemeckej Bundeslige: V odvete baráže vyhrala v Hamburgu

Slovenský futbalista v drese Herthy Berlín Peter Pekarík (2) sa teší so spoluhráčmiSlovenský futbalista v drese Herthy Berlín Peter Pekarík (2) sa teší so spoluhráčmi Zdroj: TASR/Gregor Fischer/dpa

HAMBURG - Futbalisti Herthy Berlín si udržali bundesligovú príslušnosť. V odvete baráže o účasť v najvyššej nemeckej súťaži vyhrali v pondelok na ihrisku Hamburgu 2:0, v prvom dueli podľahli doma súperovi 0:1. Celý zápas v drese Herthy odohral slovenský obranca Peter Pekarík.

Hertha potrebovala v odvete proti tretiemu tímu druhej ligy bezpodmienečne vyhrať a manko zmazali hostia už vo 4. minúte, keď sa hlavou po rohovom kope presadil stredný obranca Dedryck Boyata. Druhý gól berlínskeho klubu pridal v 63. minúte z priameho kopu Marvin Plattenhardt a rozhodol o zotrvaní svojho tímu v Bundeslige.

V druhej lige pôsobila Hertha naposledy v sezóne 2012/13. Hamburg vypadol z najvyššej súťaže v roku 2018, medzi elitou bude chýbať piatu sezónu za sebou.