Vajda proti Djokovičovi! Famózny Molčan zvládol prvé kolo a vyzve svetovú jednotku

Slovenský tenista Alex Molčan v zápase 1. kola Roland GarrosSlovenský tenista Alex Molčan v zápase 1. kola Roland Garros Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Pri premiére v hlavnej súťaži na parížskej antuke zdolal Argentínčana Federica Coriu 6:3, 6:4, 3:6, 6:3. Jeho ďalším súperom bude najvyššie nasadený obhajca titulu Srb Novak Djokovič.

Molčan, zverenec trénerov Mariána Vajdu a Karola Becka, má so svetovou jednotkou bilanciu 0:1. Vlani v máji prehral s Djokovičom v dvoch setoch vo finále turnaja ATP v Belehrade. Koučom Djokoviča bol vtedy Vajda, ktorý ho priviedol k zisku 20 grandslamových titulov.

Molčanovi sa v Paríži podarilo nadviazať na víťazstvo nad Coriom zo štvrťfinále turnaja ATP v Lyone, na ktorom postúpil až do finále. Najlepšiemu slovenskému singlistovi vyšiel úvod zápasu. V druhom geme aj vďaka dvom dvojchybám Coriu prelomil podanie súpera a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 3:0. Za stavu 4:2 a  40:15 duel prerušili pre dážď. Po návrate na dvorec si Molčan podržal servis a v deviatom geme premenil tretí setbal.

Slovenský tenista Alex Molčan Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

V druhom dejstve Coria pridal na agresivite, zlepšil returny a po dvoch brejkoch si vybudoval náskok 4:0. Molčan však ani za nepriaznivého stavu nezložil zbrane, v ďalších minútach získal šesť gemov za sebou a aj druhý set sa stal jeho korisťou. V treťom dejstve Molčan vyrovnal z 1:3 na 3:3, v ďalších troch gemoch však slávil úspech Coria.

Na začiatku štvrtého setu Argentínčan Molčana brejkol, no 38. hráč rebríčka ATP sa rýchlo otriasol. Získal päť gemov za sebou, v deviatej hre využil  prvý mečbal a vyrovnal vzájomnú bilanciu s Coriom na 2:2.