Trenčín živí nádej na Európsku konferenčnú ligu: V semifinále baráže zdolal Žilinu

Trenčania sa tešia po strelení góluTrenčania sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

ŽILINA - Futbalisti AS Trenčín postúpili do finále fortunaligovej baráže o Európsku konferenčnú ligu. V prvom semifinálovom stretnutí vyhrali v Žiline 2:0. O góly sa postarali tesne pred polčasom Samuel Kozlovský a krátko po zmene strán Njegoš Kupusovič. Trenčín sa vo finále (piatok o 20.00 h) stretne s víťazom druhého utorkového súboja medzi Dunajskou Stredou a Liptovským Mikulášom.

Hostia boli od začiatku aktívnejší a nadviazali na úspešné výkony zo záveru nadstavbovej časti FL, keď jasne vyhrali skupinu o 7. - 12. miesto. V 7. minúte sa uvoľnil na pravej strane Azango, ale jeho strela z uhla nenarobila Belkovi veľké problémy. Nasledoval však roh a Hollý trafil do brvna. Trenčín mal ďalšiu veľkú šancu v 23. minúte, opäť hlavičkoval Hollý, no vyznamenal sa Belko. Po polhodine hry pohrozili aj domáci a Iľkov pokus sa obtrel o žrď. Vzápätí vyškriabal Iliev dobrú strelu Mráza. Skóre sa zmenilo tesne pred odchodom do šatní. Kozlovský si nabehol na roh Kadáka a hlavou poslal svoj tím do vedenia.

Hostia ho zdvojnásobili hneď po zmene strán. V 50. minúte sa dostal k strele Kmeť a jeho pokus sa odrazil od Kupusoviča do siete - 0:2. Trenčania tak potvrdili prevahu v držaní lopty i ofenzíve a v ďalších minútach si bez problémov strážili náskok. V 64. minúte opäť vypálil Kadák a o tri neskôr minul z dorážky Kupusovič. V závere mali ešte oba tímy dobré šance, ale gól už nepadol a Trenčín sa tešil z postupu.

Semifinále play off FL o EKL:

MŠK Žilina - AS Trenčín 0:2 (0:1)
Góly: 44. Kozlovský, 50. Kupusovič. Rozhodcovia: Smolák - Poláček, Jekkel, ŽK: Mráz, Addo - Stojsavljevič.

MŠK Žilina: Belko - Anang (45. Kopásek), Kopas, Nemčík - Arameyaw (46. Šnajder), F. Mráz, Myslovič (68. Addo), Owusu (46. Rusnák) - Kaprálik, Ďuriš (85. Slebodník) - Iľko

AS Trenčín: Iliev - Yem, Pirinen, Stojsavljevič, Kozlovský - Bainovič - Azango, Hollý, Kadák (81. Lavrinčík), Kmeť (81. Soares) - Kupusovič (86. Jendrišek)

Ivan Belák, tréner Žiliny: "Úplne nám absentovali nasadenie a chcenie, aké sme mali v sobotu na Slovane. Trenčín nás zdolal práve v tomto smere. Lámalo sa to už v prvých minútach, keď sa súper po závaroch v našej šestnástke dostal na koňa a my sme sa toho, naopak, ako keby zľakli. Pri prvom inkasovanom góle zavážila asi naša nekoncentrovanosť, keďže zo štandardky sme už neinkasovali veľmi dlho. Z takého priestoru nemôžeme dostávať góly. V druhom polčase sme zmenili systém, pretože nám to vôbec nefungovalo na krajoch obrany. No bohužiaľ, hneď sme dostali aj druhý gól. Potom sme však mali nebezpečné situácie a keby sme strelili kontaktný zásah, tak si myslím, že by súper znervóznel. Duel dokumentoval celú jar, chalani vyzerali, ako keby ani neverili, že postúpime. Osobne rád ostanem v klube MŠK Žilina, ak bude záujem, a v najbližších hodinách, dňoch sa rozhodne, na akej pozícii to bude."

Juraj Ančic, tréner Trenčína: "Bol to atraktívny zápas, ako býva zvykom medzi týmito dvoma mužstvami. Od začiatku sme dobre zareagovali na zmenu žilinského systému. Mali sme šance, boli sme nebezpeční, a hoci súper hrozili z brejkov, zápas sme ukontrolovali a zaslúžene sme zvíťazili."

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina