VIDEO Češka Muchová vyradila vlaňajšiu semifinalistku Roland Garros, ďalší skrat šampiónky US Open

Britská tenistka Emma RaducanuováBritská tenistka Emma Raducanuová Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Bieloruská tenistka Victoria Azarenková sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V 2. kole ako nasadená pätnástka zdolala Nemku Andreu Petkovičovú 6:1, 7:6 (3). Ďalej ide aj Švajčiarka Jil Teichmannová, turnajová dvadsaťtrojka si poradila so Srbkou Olgou Danilovičovou 6:4, 6:1.

O prekvapenie sa postarala Bieloruska Aleksandra Sasnovičová, ktorá vyradila dvanástu nasadenú Britku Emmu Raducanuovú. Vlaňajšia šampiónka US Open vyhrala prvý set 6:3, no ďalšie dva prehrala hladko 1:6, keď doplatila na veľký počet nevynútených chýb.

Muchová vyradila vlaňajšiu semifinalistku

S turnajom sa rozlúčila aj vlaňajšia semifinalistka Maria Sakkariová. Štvrtá nasadená Grékyňa prehrala s Češkou Karolínou Muchovou 6:7 (5), 6:7 (4).

Ďalej aj Benčičová

Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová si v pozícii nasadenej štrnástky poradila s Kanaďankou Biancou Andreescuovou 6:2, 6:4. V 3. kole nastúpi proti sedemnástej hráčke pavúka a Andreescuovej krajanke Leylah Annie Fernandezovej.