Haščák sa rozprával s celým Montrealom: Slafkovský by mohol byť draftovou jednotkou!

Slovenský hokejista Juraj SlafkovskýSlovenský hokejista Juraj Slafkovský Zdroj: SITA/AP//Martin Meissner

TAMPERE - Oto Haščák by bol rád, keby tréner Craig Ramsay viedol slovenskú hokejovú reprezentáciu aj v nasledujúcom období. Asistent generálneho manažéra Miroslava Šatana pri národnom tíme končí, ale o budúcnosť sa neobáva. Haščák povedal, že Slovensko má pred sebou pekné hokejové roky.

Na šampionáte zaujali okrem Sýkoru, Slafkovského, či Nemca aj ďalší hráči. Jeden z nich je päťgólový útočník Pavol Regenda. "Ukázal sa veľmi dobre. Viem, že má o neho záujem veľa tímov," prezradil Haščák, ktorý sa vo Fínsku niekoľkokrát rozprával s rôznymi skautmi zo zámoria.

"Bolo ich tu veľké množstvo. Stretol som tu celý Montreal, ktorý si bude v drafte vyberať ako prvý. Mám k nim blízko. Rozprávali sme sa, Slafkovský má blízko k tomu, aby mohol byť draftová jednotka. Aj Nemec bude vysoko a aj Adam Sýkora. U Sýkoru by som pritom v septembri nepovedal, že pôjde vysoko. Mám obrovskú radosť z toho, že mladým hráčom sa dáva priestor. Nemusia sa ťahať do zahraničia, ale keď zostanú, tak ukázali, že aj toto je cesta," povedal Haščák. 

Viac o téme: Slovensko Fínsko MS v hokeji Oto Haščák Pavol Regenda Šimon Nemec Juraj Slafkovský Adam Sýkora
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy