Slováci s druhou prehrou v Zlatej Európskej lige: V Portugalsku podľahli domácim volejbalistom

Na snímke zľava Emanuel Kohút, Tomáš Kriško (Slovensko) a Jolan Cox (Belgicko)Na snímke zľava Emanuel Kohút, Tomáš Kriško (Slovensko) a Jolan Cox (Belgicko) Zdroj: TASR - Martin Baumann

VIANA DO CASTELO - Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v Zlatej Európskej lige. V Portugalsku prehrali vo Viana do Castelo 0:3. Slovákov čakajú v základnej A-skupine ešte dva zápasy na domácej pôde. V Poprade nastúpia 8. júna proti Portugalsku, o tri dni neskôr ich čaká duel proti Turecku. Do semifinále postúpi iba najlepší tím zo skupiny.

Zlatá Európska liga, A-skupina:
Portugalsko - Slovensko 3:0 (18, 22, 18)
Rozhodovali: Rodriguezová Marchinová (Šp.), Maia (Portug.), 74 min

Slováci držali s domácimi v 1. sete v úvode krok a dokázali si vypracovať náskok 11:8. Následne však Portugalci uhrali tri body za sebou a vyrovnali. Definitívne o zisku prvého setu rozhodli sedembodovou šnúrou na 24:16. Druhý set mal vyrovnaný priebeh až do stavu 19:19.  Potom Portugalci uhrali tri body v sérii a opäť im tak vyšla lepšie koncovka. V treťom sete boli Slováci vždy o krok späť a znovu im nevyšiel záver. Portugalci ukončili zápas päťbodovou šnúrou.