Schumacher po hrôzostrašnej nehode netajil sklamanie: Je to už veľmi otravné!

Mick Schumacher zdemoloval svoj monopost, ale našťastie vyviazol bez zraneníMick Schumacher zdemoloval svoj monopost, ale našťastie vyviazol bez zranení Zdroj: SITA/AP/Christian Bruna

MONTE CARLO - Sklamaný z ďalších nepodarených pretekov bol po Veľkej cene Monaka nemecký jazdec F1 Mick Schumacher. Syn sedemnásobného majstra sveta Michaela Schumachera mal v 27. kole ťažkú ​​nehodu, pri ktorej rozpolil auto Haas na dva kusy. Z havárie vyviazol bez zranení, bola to však po Grand Prix Saudskej Arábie jeho druhá ťažká nehoda v sezóne.

"Cítim sa dobre. Samozrejme je to ale veľmi otravné. Čo sa týka závodného tempa, mali sme na to ísť vpredu. Išlo o to, aby sme zostali na trati. To sa mi ale bohužiaľ nepodarilo," povedal Schumacher na webe F1.com.

"Tempo bolo celkom rýchle, ale napriek tomu sme boli schopní na súpera tlačiť a útočiť. Bohužiaľ som bol ale trochu široký. Možno som vyšiel desať centimetrov mimo stopu a to stačilo, aby som stratil všetku priľnavosť. Výsledok je taký, aký je," ľutoval dvadsaťtriročný jazdec, po ktorého nehode boli preteky na niekoľko desiatok minút prerušený. Schumacher bol schopný opustiť miesto nehody po svojich a absolvoval v zázemí ešte kontrolné vyšetrenie.

Preteky nedokončil ani tímový kolega Kevin Magnussen, ktorý odstúpil kvôli problémom s motorom. Spokojný preto nebol ani tímový šéf Günther Steiner. Haas nedokázal bodovať v posledných troch pretekoch a zostáva ôsmy z desiatich tímov v poradí Pohára konštruktérov. Opravy Schumacherovho vozidla navyše zaťažia napätý rozpočet tímu. "Tieto preteky nás nemohli potešiť. U Micka sme všetci videli, čo sa stalo. Nie je príliš dobré, keď máte znova takúto veľkú haváriu. Musíme nájsť spôsob, ako sa posunúť vpred," dodal Steiner.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Formula 1 Mick Schumacher Haas
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Formula 1
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy