VIDEO Swiateková opäť natiahla famóznu šnúru: Zastaví ju v Paríži premožiteľka Šramkovej?

Iga Swiateková natiahla famóznu šnúruIga Swiateková natiahla famóznu šnúru Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Poľská tenistka Iga Swiateková sa prebojovala do semifinále dvojhry na grandslamovom Roland Garros. Nasadená jednotka zdolala vo štvrťfinále turnajovú jedenástku Američanku Jessicu Pegulovú hladko 6:3, 6:2. Parížska šampiónka z roku 2020 predĺžila svoju víťaznú šnúru už na 33 zápasov.

V dueli o postup do finále nastúpi proti dvadsiatej nasadenej Ruske Darii Kasatkinovej. Swiateková ťahá najdlhšiu víťaznú sériu na okruhu WTA od roku 2013, keď Američanka Serena Williamsová vyhrala 34 stretnutí za sebou. Proti Pegulovej Poľka potvrdila úlohu favoritky. V prvom sete trikrát prelomila podanie súperky. V druhom dejstve si po rýchlom brejku vybudovala náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Iga Swiateková natiahla famóznu Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

"Možno to tak na prvý pohľad na dvorci nevyzerá, no pred veľkými zápasmi bývam vždy nervózna. Týka sa to aj grandslamových turnajov a nič na tom nemení ani víťazná séria, ktorú ťahám. Ak som až príliš pokojná, je to signál, že sa deje niečo zvláštne. Stres môže byť aj pozitívna vec, núti ma byť aktívnejšou," uviedla Swiateková po triumfe nad Pegulovou.

Kasatkinová v Paríži s kariérnym úspechom

Kasatkinová postúpila prvýkrát v kariére medzi elitné kvarteto na Roland Garros. V stredajšom štvrťfinálovom stretnutí zdolala svoju krajanku a turnajovú dvadsaťdeviatku Veroniku Kudermetovovú 6:4, 7:6 (5). Zápas trval 2:05 h. Premožiteľka slovenskej tenistky Rebeccy Šramkovej v 1. kole doteraz neprehrala na turnaji ani jeden set. Postupom medzi najlepšiu štvorku prekonala svoje grandslamové maximum, v roku 2018 prehrala vo štvrťfinále na parížskej antuke i vo Wimbledone.

Ruská tenistka Daria Kasatkinová Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

Dvadsaťpäťročná Kasatkinová prehrávala v úvode 1:3, ale potom dvakrát vzala súperke podanie a získala prvý set vo svoj prospech. V druhom obe hráčky trikrát stratili servis, napokon musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom si Kasatkinová vybudovala náskok 6:1, kraťasom napokon premenila až svoj v poradí piaty mečbal.

"Videli ste, že zápas bol naozaj tesný, najmä v tajbrejku. Najvyrovnanejšie to bolo v záverečných gemoch a teší ma, že som vyhrala a prvýkrát postúpila do semifinále," uviedla víťazka pre AFP po dueli.