Na Slovákov v KHL sa zniesla vlna kritiky: Prečo tam chcú hrať? Na situáciu reaguje aj Šatan

Michal Krištof počas tréninguMichal Krištof počas tréningu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

MOSKVA - Pred pár dňami sa v médiách objavila správa, že slovenský reprezentant Michal Krištof by mal posilniť ruský klub pôsobiaci v KHL Admiral Vladivostok. Doplnil by tak dvojicu Michal Čajkovský a Christián Jaroš, ktorý už v Rusku pôsobia. Prečo chcú slovenskí hráči hrať v Rusku, aj keď ostatní odtiaľ odchádzajú?

Práve na Slovákov, ktorí ostali pôsobiť v ruskej kontinentálnej súťaži sa zniesla vlna kritiky. Fanúšikovia na sociálnych sieťach kritizujú ich kroky ostať v krajine, ktorá bezdôvodne ohrozuje suverenitu iného štátu. Na sociálnej sieti Twitter sa dokonca objavila správa, "že či sa tí Slováci naozaj pomiatli s tými prestupmi do KHL". 

Na situáciu ohľadne prestupu Michala Krištofa reaguje aj legendárny český brankár Dominik Hašek, ktorý vidí problém niekde inde: "Nezvaľujte to na hráča či agentov. Za toto je zodpovedná slovenská (príp. česká) vláda. Je smutné, že doteraz nevypracovala zákon, ktorý by týmto spôsobom (prácou v Rusku) zakazoval podporovať vojnu. Rozhodnutie toho chlapca je druhoradá vec. Vlády chrápu a svojou nečinnosľou robia obrovskú podporu vojne."

Zakáže SZĽH hráčom reprezentovať?

Na situáciu reaguje aj generálny manažér SZĽH Miroslav Šatan, ktorý dostal otázku, či plánuje nepozývať hráčov, ktorí pôsobia v KHL, na reprezentačné zrazy. Takýto systém už totiž zaviedli krajiny ako Švédsko a Fínsko. „Zatiaľ sme nad zákazom neuvažovali. Uvidíme, aká bude situácia v novembri. Dúfame, že sa konflikt na Ukrajine urovná a nebudeme už musieť podobné veci riešiť," odpovedal Šatan na otázku denníka Šport. 

Veľká motivácia v podobe peňazí

Aj keď nie je KHL najpopulárnejšia liga na svete, aj v nej sa točia obrovské peniaze. Športový web Sport-express zverejnil rebríček 160. najlepšie platených hráčov budúcej sezóny KHL. Do tohto rebríčka sa zmestili aj dvaja Slováci, ktorí v súťaži pôsobia. Christán Jaroš obsadil 29. miesto s ročným príjmom 50 miliónov rubľov, čo je približne 840-tisíc eur. Druhý menovaný Michal Čajkovský by si mal v budúcej sezóne zarobiť 37 miliónov rubľov (617-tisíc eur). Len pre porovnanie, najlepšie zarábajúcim hokejistom podľa sport-express.ru by mal byť útočník Lokomotivu Jaroslavľ Maxim Šalunov, ktorý zarobí 90 miliónov rubľov, čo je približne 1,5 milióna eur. 

Viac o téme: Michal Krištof Michal Čajkovský Christián Jaroš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy